Akıllı Gündem

Laos’ta Türk Youtuber’ın Başına Gelenler

Sırt çantası ile dünyayı dolaşan Türk Youtuber Laos’ta yaşadığı komik anları paylaştı

Laos’ta Türk Youtuber’ın Başına Gelenler

Gezip görmek, yeni insanlar tanıyıp yeni kültürler ile tanışmak amacıyla 2017 yılın da işten istifa eden Mehmet Sendinç öncelikle Türkiye’de yollara düştüğünü anlatıyor. “İki yıldan fazla ülkemde otostop ile seyahat ettim, çadırda konakladım, yeni insanlarla tanışıp onlara misafir oldum” diyen Mehmet Sendinç ardından rotasını dünyaya çevirmiş.

Gezmenin sadece turistlik amaçlı seyahatten ibaret olmadığını ifade eden Mehmet Sendinç, hayatı anlamlandırmada da bir ölçüt olduğunu düşünüyor.

Gelecek kaygılarını bir kenara atıp 28 Ocak 2019’da yola çıkan gezginin Dünya yolculuğu 1,5 yıl sürdü. Çok az para ile yola çıkıp, sırt çantası ve otostop ile dünyayı dolaşan ve 11 Ağustos 2020’de yurda dönen gezgin, bir süre dinlendikten sonra yurtiçi gezileri ile macerasına devam edeceğini duyurdu.

Laos'ta Türk Youtuber'ın Başına Gelenler

Maceralarını “Değişik Yollarda” isimli Youtube kanalında ve @degisikyollarda Instagram hesabında paylaşan Mehmet Sendinç’i çok sayıda takipçisi merakla takip ediyor ve destekliyor.

Yine kendisi gibi sırt çantasını kuşanıp çok genç yaşta yollara düşen bir başka Türk Youtuber’ı Nurgül Türk ile Laos’ta yolları kesişen Mehmet Sendinç, Nurgül’ün cesaretine duyduğu şaşkınlığı gizleyemedi.

Laos'ta Türk Youtuber'ın Başına Gelenler

Laos gezisi boyunca birlikte otostop yaparak yollarına devam eden iki Türk gezgin daha sonra kendi rotalarına tek başlarına devam etmek üzere ayrıldılar.

Uzun dünya turunda saçı sakalı uzayan Mehmet Sendinç Laos köylerinde komik maceralar yaşadı. Yerli halk tarafından saçlarının gerçek olup olmadığı merak edilince ortaya gülümseten kareler çıktı.

İşte o karelerden bazıları;

Kısıtlı imkanlarla dolaşan gençler yerli halktan aldıkları destekler ile yolculuklarına devam etmeyi başardılar.

Mehmet Sendinç’in tüm maceralarını Değişik Yollarda Youtube Kanalından izleyebilirsiniz. Laos’u birlikte dolaştıkları Nurgül Türk’ün Youtube kanalına ise buradan ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ