Akıllı Gündem

Lamborghini Urus SUV’un hibrit modelini hazırlıyor

Lamborghini ilk hibrit modelini çıkarmaya hazırlanıyor. Spor otomobil devi plug-in hibrit teknolojisi kullanacağı otomobili SUV segmentinde üretmeyi planlıyor.

Lamborghini Urus SUV’un hibrit modelini hazırlıyor

Spor otomobil devi Lamborghini, hibrit SUV modeli hakkında yeni bilgiler geldi. Lamborghini’nin araştırma ve geliştirme yöneticisi Maurizio Reggiani, Urus SUV‘nin bir plug-in hibrit olarak sunulacağını doğrulamış durumda. Elektrifikasyona tabi tutulacak olan ve uzun zamandır beklenen Urus SUV, Lamborghini’nin ilk ve tek hibrit modeli olacak. Urus, markanın yalnızca ilk hibrit modeli olmakla kalmıyor, aynı zamanda 4.0 litrelik çift turbolu V8 motoruyla da markanın ilk turbo şarjlı modeli olma özelliğine sahip.
Eski Lamborghini CEO’su Stephen Winkelmann’da eğer firma bir hibrit üretme kararı verirse, Urus’un “başlamak için mantıklı bir nokta” olacağına dair açıklaması ile de uygunluk göstermekte. Reggiani, bunun dışında hibrit Urus hakkında başka detay vermiş değil.


Ancak Reggiani, Lamborghini’nin güç aktarım organları kararları hakkında bazı bilgiler sunmuş durumda. Söylenene göre Urus’un zaten onaylanmış olan çift-turbo V8’inin seçilmesinin sebebi, SUV için gerekli olan tork idi. Bu düşünce ile, firmanın hibrit için neler yapacağı oldukça merak uyandırıcı olmakta çünkü bu araç, elektrikli motor veya motorlar için yeterli alana sahip ve oldukça etkileyici bir performans sunabilecek bir tork elde edilmesi mümkün gözükmekte. Hatta Lamborghini bu potansiyeli Asterion konsepti ile de göstermiş durumda ve bu konsept, 5.2 litrelik V10 ve üç elektrik motoru ile 910 beygir gücüne ulaşabiliyordu. Tabi ki Urus hibrit aracının bu kadar büyük bir güce sahip olması beklenmemekte ve araç büyük ihtimal ile bir turbocharged V8 motoruna bağlı olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ