Akıllı Gündem

Kuzey Koreli hackerlar Bitcoin’e saldırdı

Kuzey Koreli hackerların Bitcoin ve kripto paraları hedef aldıkları öne sürüldü. Kuzey Koreli hackerler, son 6 ayda en az 5 bitcoin borsası veya bireysel bitcoin cüzdanına saldırı düzenlediler.

Kuzey Koreli hackerlar Bitcoin’e saldırdı

2014 yılında Sony’nin hacklenmesinin da aralında olduğu çok sayıda olaya adları karışan Kuzey Koreli hackerların şimdi de Bitcoin ve benzeri kripto paraları, kripto para borsalarını hedef aldıkları öne sürüldü.

Son altı ay içinde, kripto para borsalarına ve sanal hesaplara yönelik en az beş saldırı düzenlendiğini iddia eden siber güvenlik firması FireEye’den yeni bir rapora göre, Kuzey Koreli korsanların hedefleri arasında Güney Kore merkezli kripto para borsası Yapızon ve adı verilmeyen iki şirket daha var.

Kuzey Koreli hackerler, son 6 ayda en az 5 bitcoin borsası veya bireysel bitcoin cüzdanına saldırı düzenlediler. Dünyanın en büyük dördüncü kripte para borsası Bithumb da Haziran sonunda saldırıya uğramış ve 1 milyon dolar kaybetmişti.

Gelişmekte olan bir finansal araç olan kripto para birimlerinin birçok açıdan Kuzey Kore’nin ilgi odağı haline gelmesi şaşırtıcı olmamalı. FireEye, Kuzey Kore’nin hem finansal suçta bulunma istekliliklerinde hem de siber casusluk olanaklarına sahip olmakta biraz farklı olduğunu belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ