Akıllı Gündem

Kültür gezilerinin öncüsü FEST Travel 35 Yaşında

Kurulduğu 13 Ağustos 1985’ten bugüne değin FEST Travel, 35 yıllık serüveninde Türkiye’de “kültür turizminin” öncüsü olarak birçok yeniliğe imza attı

Kültür gezilerinin öncüsü FEST Travel 35 Yaşında

“İyi ki Varsın FEST Travel” sözü 35 yıldır FEST Travel ile gezen gezginlerin kullandığı bir sözdür. Ve bu tanımlama FEST Travel’a güç veriyor.

“Önemli olan görmek değil, algılamaktır” diyerek yola çıktık. Sorumlu ve sürdürülebilir turizm anlayışıyla arkeoloji, tarih, sanat, kültür ve doğanın peşinden giderek, ısrarla çizgimizden ödün vermeden 35 yaşımızı tamamladık. 35 Yıllık serüvenimizi 8-16 Ağustos tarihleri arasında sürecek olan 35 ayrı etkinlik ile kutluyoruz.”

FEST Travel bu 35 yılın içinde 220 dolayında özgün Adım Adım İstanbul®, 180 dolayında Adım Adım Anadolu® gezisi tasarlayıp bunları gezginlerle birlikte yaşama geçirdi. Klasik hale gelen bu gezileri Türkiye kültür turizmine armağan etti. Bu gezileri 300’e yakın FEST Travel özel tasarımı Köşe Bucak Dünya® gezileri izledi. Efsanevi yolculuk Trans-Sibirya Ekspresi’nden Hasankeyf’e Sadakat Treni’ne, Libya Çöllerinden İstanbul’un keşfedilmemiş mahallelerine aynı heyecan ve sorumluluk ile geziler yaptı.

Benimsediği değerler çerçevesinde, doğal ve kültürel mirası savunarak “sürdürülebilir turizm ve sorumlu turizm” kavramlarını gündeme taşıyan FEST Travel, 24 Mart 2013’te Türkiye’den Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün “Turizm için Küresel Etik Kuralları”nı imzalayan ilk seyahat acentesi oldu.

35 yıllık bu süreçte sadece turizm sektörünün bir parçası olmakla kalmadı, sosyal sorumluluk olarak gördüğü ve gelecek nesillere miras kalacak olan kıymetli izler bırakmaya da devam etti. Karbon Ayak İzi Ormanı’nın oluşturulması, Hattuşa Kazılarının, Tunceli yüzey araştırmalarının desteklenmesi, son olarak Tunceli, Hakkari gibi gidilemeyen ve keşfedilmeyen birçok yere geziler yapılarak onların yeni güzergâhlar biçiminde Türkiye turizmine kazandırılması bunlardan yalnızca birkaçı.

Kültür gezilerinin öncüsü FEST Travel 35 Yaşında

Türkiye gezginleri İstanbul’da, Türkiye’de ve dünyada birçok yere ilk olarak FEST Travel ile ayak bastı. Oraları FEST Travel ile keşfetti, algıladı.

35 Yaşımızı bu birikim, heyecan ve cesaretin getirdiği bir özgüven içinde gezginlerle birlikte kutlayacağız. 8-16 Ağustos tarihleri arasında Türkiye ve dünyadan farklı katılımcılarla harmanlanan seminer, sohbet, workshop, canlı online gezi ve Adım Adım İstanbul gezileri biçiminde 35 ayrı etkinlik sunuyoruz.

Kutlamalarımız kapsamında unutulmayacak armağanlarımız da var: 100 kişiye Yönetim Kurulu Başkanımız Faruk Pekin’in bir kitabı, 10 kişiye Adım Adım İstanbul Hacıosman Korusu Gezisi, 35 kişiye “FEST Travel 35 Yaşında” Özel Hatıra Çantası, 10 kişiye Adım Adım İstanbul Kuzguncuk gezisi, 20 kişiye online-canlı Floransa gezisi.

Tüm gezginler 35 etkinliğe ücretsiz katılabilir, armağan geziler için kayıt oluşturabilir. 35 yıllık serüvenimizde biriktirdiği anıları, düşünceleri özel olarak hazırladığımız “35 Yaş Anı Defteri”ne yazabilir…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ