Akıllı Gündem

Kriptolar Twiter Yasaklaması ve LitePay Başarısızlığıyla Yüzleşmeye Devam Ediyor

Kriptolar Twiter Yasaklaması ve LitePay Başarısızlığıyla Yüzleşmeye Devam Ediyor

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Çarşamba günü tökezledi, Twitter’ın kripto para reklamlarını yasaklaması ve ödeme işlemcisi LitePay’in kapanışı yatırımcıların üzerinde etki yaratmaya devam ediyor.

Bitcoin en son saat 15.09’da Bitfinex borsasında %1,37 yükselerek 8.058,90$ oldu. Kripto para Aralık ayında test ettiği en yüksek değeri 20.000$’dan sonra Şubat ayında 6.000$’ı görmüştü ve yeniden toparlanmaya çalışıyor.

Litecoin ödeme işlemcisi LitePay’in Şubat ayındaki faliyet başlangıcından yalnızca bir ay sonra operasyonlarını durdurduğu haberlerinden hala etkileniyor. Litecoin %3,86 kaybederek 138,93$’dan işlem gördü.

Twitter Inc (NYSE:TWTR) kripto para reklamlarını yasaklama konusunda Facebook (NASDAQ:FB) ve Google (NASDAQ:GOOGL)’ın arasına katıldığı haberleriyle bir adım gerilemişti. Yeni politika önümüzdeki 30 gün içerisinde kamuoyuna sunulacak ve büyük çaplı hisse piyasalarındaki anonim şirketlerin listede olmazken borsa platformları ve cüzdan hizmetleri reklamları yasaklanacak.

Diğer haberlerde, Tayland’da yeni kripto para düzenleme tasarısının kanuna dönüşmesi için geriye yalnızca Kral’ın onayı kladı. Ülke heyeti düzenlemeleri ülkedeki finansal düzenleyicilere teslim edecek olan büyük çaplı kararı onayladı. Bütün Taylandı ilk para teklifleri düzenlenecek ve %15’lik vergilerin yanı sıra yatırımcılar dijital döviz ticaretinde %7 oranında VAT ile yüzleşecek.

Diğer sanal dövizler de yükseliyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum %0,57 artarak 461,38$ oldu. En büyük üçüncü sanal döviz Ripple ise %1,12 arttı ve 0,58924$’a yükseldi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ