Akıllı Gündem

Kriptolar SEC’in ICO Sahtekarlığını Çökertmesiyle Yükseldi

Kriptolar SEC’in ICO Sahtekarlığını Çökertmesiyle Yükseldi

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Salı günü yükseldi, ABD Emtialar ve Borsa Komisyonu Centra Tech kurucularını İlk Para Teklifleri sahtekarlıkları ile suçladı.

Bitcoin saat 15.07’de Bitfinex borsasında %3,77 artarak 7.331,20$ oldu. Sanal döviz 2017 Aralık ayında 20.000$’ı test etmiş ve Şubat ayında da 6.000$’ın altına kadar inmişti

Eski Dünya Boks Şampiyonu Floyd Mayweather tarafından desteklenen Centre Tech’in düzenleyicisi yatırımcıları yanlış yönlendirdi ve ICO’ya kaydetmekte başarısız oldu.

Kurucular Robert Farkas ve Shorab “Sam” Sharma 32 milyon$’lık bahis girişimi ve yatırımcılara yanlışlıkla MasterCard, Visa ve Bancorp ile partnerliğe girmiş olduklarından dolayı suçlandı.

SEC’in Uygulama Kolu’nun başındaki isim Steve Peikin şirketin yatırımcıları cezbetmek için özenle hazırlanmış piyasa şemaları ve ünlü kişilerin tasdiğini kullandığını açıkladı.

Söyleminde, “Tasdikler ve parlak piyasacılık materyalleri SEC kaydı yerine geçmiyor ve gerekliliklerin ortaya çıkmasıyla birlikte yatırımcılar tarafından dikkat ve tedbirli olması gerekir.” dedi.

Bu sırada Japonya’da, merkez bankası kamuya yönelik kripto paralar hakkında genel bir soru-cevap sayfası hazırlığında. Dijital paraların gerçek para sayılıp sayılmayacağı veya yatırımcıların onlardan kar elde edip edemeyeceği gibi sorular da sayfada yer alıyor. Sayfada ayrıca merkez bankaların kripto paraları desteklemediği vurgulanıyor ve “gerçekten anlamadığımız bir şeyi yasaklamamalı mıyız?” diye soruyor.

Diğer sanal dövizler de sabah ticareti esnasında yükseldi, Ethereum %2,00 artarak 399,16$ oldu. Ripple %5,68 artarak 0,52660$ olurken, LiteCoin %2,52 yükseldi ve 123,25$ oldu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ