Akıllı Gündem

Kriptolar Japonya’nın Uyarıları ve Fransa’nın ICO Kanununu Düşünmesiyle Kaybediyor

Kriptolar Japonya’nın Uyarıları ve Fransa’nın ICO Kanununu Düşünmesiyle Kaybediyor

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Cuma günü düştü, Japonya kanun hükmüyle kripto para borsası Binance ve France’ı kripto para toplamaktan ötürü uyardı.

Bitcoin saat 14.17’de Bitfinex borsasında %3,78 düşerek 8.471,30$ oldu, oturumda gördüğü en düşük değer olan 8.375,80$’den uzakta değil. Kripto para Şubat ayının başlarında 6.000$’ı ve Aralık ayında 20.000$’ı görmüştü.

Sanal dövizler ayrıca Japonya Finans Hizmetleri Ajansı (FSA)’nın Binance platformunu lisanssız işlem yapmasından ötürü uyardıktan sonra değer kaybı yaşamıştı.

Dünya’nın en büyük kripto borsa platformlarından biri olan Binance, Cuma günü Japon halkına lisanssız iş yaptırmaktan ötürü uyarı yedi. Ayrıca iddiaya göre, Binance Japon halkına anonim internet hesapları açmalarını sağlıyor.

Fransa’da, meclis üyeleri dijital para artırıcılarına merkez oluşturma umutlarıyla ilk para tekliflerine yasal bir çatı oluşturmaya çalışıyor.

Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire hisse piyasa düzenleyicisi AMF’yi para yayınlamaktan ötürü denetlemeye izin veren bir kripto para tasarı taslağı üzerine fikir beyan etti.

Le Maire “Fransa her zaman ilk finans merkezi olma yolunda adımlar atmıştır ve şirketlere ptansiyel yatırımcılarına ciddiyetlerini ifade edebilmeleri için bir ICO başlatmaya izin verecek bir kanun sistemi oluşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

Diğer sanal dövizler düşüyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum %4,49 düşerek 518,19$ olurken, Ripple %4,71 düşerek 0,62649$ ve Litecoin %2,28 zayıflayarak 160,62$ oldu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ