Akıllı Gündem

Kriptolar İngiliz Denetleyicilerinin Düzenlemeleri Ön Plana Çıkarmasıyla Düşüyor

Kriptolar İngiliz Denetleyicilerinin Düzenlemeleri Ön Plana Çıkarmasıyla Düşüyor

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Pazartesi günü düşüşteydi, İngiltere ve Çin’deki düzenlemeler kripto paralar üzerinde baskı oluşturmuşa benziyor.

Bitcoin en son saat 15.47’de, Bitfinex borsasında %5,44 azalarak 6.735,8$’a geriledi. Sanal döviz 2017 Aralık ayında 20.000$ seviyesine kadar çıkmıştı, ve sonra Şubat ayında 6000$’a kadar düştükten sonra hala toparlanmaya çalışıyor.

İngiltere’de, Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) dijital paraların ajansın planı içerisinde düzenleme altına sokulmayacağını söylerken, kripto paraları kullanmanın sokulacağını belirtti. FCA İngiltere Bankası ve Hazine bölümü ile bir sanal döviz politikası metni geliştirmek adına uğraşıyor.

Yine de düzenleyici odaklarının İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması esnasında oluşan etkilere kayıp enerjilerini tüketmesiyle araştırmalar biraz gecikebilir.

Diğer haberlerde, Çin kripto paralara karşı daha ileri düzeyde hamle planları yapıyor. Ülke şimdiden borsa platformlarında ticareti yasaklamış durumda.

Çin Halk Bankası Yardımcı Başkanı Fan Yifei, “Öncelikle, yeniliklere yoğunlaşacağız ve merkez bankasının dijital döviz araştırma gelişmelerine öncülük edeceğiz; İkinci olarak, banka mutlaka denetimlerini güçlendirmeli ve sanal dövizlerin hepsini arıtmalı.” dedi.

Çin ayrıca, PBOC finansal araştırmaları genel yöneticisi Sun Goufeng’in söylediğine göre, faiz oranları ölçümlerini güçlendirebilecek kendi kripto parasını geliştirmek için uğraşıyor.

Goufeng, “Merkez bankasının dijital dövizi negatif faiz oranı politikalarının uygulamaları için geçirgen bir özelliğe sahip olacağı halde, merkez bankası kendisiyle alakalı olan dijital dövizi geliştirmek için hızlanması gerekiyor.” dedi.

Diğer sanal dövizler de değer kaybediyor, Dünya’nın en büyük ikinci sanal dövizi Ethereum %1,74 azalarak 393,63$ oldu. En büyük üçüncü kripto para Ripple ise %4,78 düşerek 0,47784$’a gelirken, LiteCoin %3,22 azaldı ve 114,65$ oldu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ