Akıllı Gündem

Kriptolar Boğaya Dönüyor, Bitcoin Son 1 Ayın En Yüksek Değerine Yakın

Kriptolar Boğaya Dönüyor, Bitcoin Son 1 Ayın En Yüksek Değerine Yakın

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Cuma günü yükseldi, yatırımcılar ABD vergi baskılarının zayıflaması ve Santander’in (MC:SAN) blok zincire tabii olan uluslararası ödeme hizmetini hayata geçirmesiyle masalarına geri döndü.

Bitcoin en son saat 16.19’da, Bitfinex borsasında %5,74 artarak 8.192,00$’a geldi, sanal döviz en son 2017 Aralık ayında 20.000$’a kadar çıkmıştı ve Şubat ayında gördüğü 6.000$ seviyesinden toparlanmaya çalışıyor.

Bazı analistler yükselmenin yeniden satın alınması için güç uygulanan yatırımcılardan kaynaklı olduğu söylentilerine sahip.

IronFX’te kıdemli bir araştırmacı analist Peter Iosif, “Analistler kapının daha yüksekten açıldığı son günlerde tüccarlar arasında bir pozitif hava dolaştığını seziyor. Biz pozitif havanın devam etmesi halinde bitcoin’in artışına devam edeceğini görüyoruz.” dedi.

Başkalarının iddialarına göre fiyatlardaki artışlar işlemlerin vergilendirileceği anlamına gelen ABD Dahili Kâr Hizmetleri’nde (IRS) kripto para mülküyetini masaya yatırmasıyla oluşan vergi bağlantılı baskılara dayanıyor. ABD vergi son teslim tarihi 17 Nisan ve analistler baskının son teslim tarihinden önce ve sonrasında zayıflayacağını tahmin ediyor.

Bu sırada, İspanyol bankacılık devi Santander İngiltere, Brazilya ve Polonya’da blok zincir teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir uluslararası ödeme hizmetini hayata geçirdi. Sistem Ripple ile geliştirilen dağınık hesap defteri teknolojisini kullanacak.

Diğer sanal dövizler de yükselişte, Ethereum %12,07 artarak 525,98$ oldu. Ripple %18,10 artarak ve 0,68150$ olurken, Litecoin %7,72 yükseldi ve 133,15$’a çıktı.

Biz bunları yazarken, CoinMarketCap verilerine göre, kripto paraların toplam piyasa değeri Perşembe gününde görülen 297 milyar$ değerinden 329 milyar$’a yükseldi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ