Akıllı Gündem

Kremlin: Twitter diplomasisinin bir parçası olmayız

ABD-Rusya arası gerginlikte Kremlin’den açıklama geldi: Kırılgan duruma daha da zarar verilmemeli

Kremlin: Twitter diplomasisinin bir parçası olmayız

ABD-Rusya arası gerginlikte Kremlin’den açıklama geldi: Kırılgan duruma daha da zarar verilmemeli

Suriye’nin Doğu Guta bölgesinde gerçekleştiği iddia edilen kimyasal saldırının ardından Twitter hesabından çok sert açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump’a Kremlin’den yanıt geldi. 

“Twitter diplomasisinin bir parçası olmayız” denilen açıklamada daha ciddi bir yaklaşım olması gerektiği vurgulanarak “Kırılgan duruma daha da zarar verilmemeli” ifadesi kullanıldı. 

Twitter’dan yaptığı açıklamada “Rusya, Suriye’ye atacağımız füzeleri vuracakmış. Hazır ol Rusya çünkü hoş, yeni ve ‘akıllı’ füzelerimiz geliyor. Halkını gazla öldüren bir hayvanla ortak olmamalısın” diyen Trump, ABD-Rusya arası ilişkilerin Soğuk Savaş da dahil hiç bu kadar kötü olmadığını vurgulamıştı. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise daha ılımlı bir dil kullanarak, “Dünyanın durumu endişe verici. Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz. Rusya, yabancı ortaklarıyla yapıcı ilişkiler geliştirecek. Rusya uluslararası hukuktan doğan tüm yükümlülüklerine saygı duyuyor” yanıtını verdi. 

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ