Akıllı Gündem

Kötü haber, Mobil cihazlardan İnternet paylaşımı ücretli oluyor!

Operatörler tarafından alınan ortak karar doğrultusunda mobil bağlantının diğer cihazlara hotspot paylaşımı ücretli oluyor.

Kötü haber, Mobil cihazlardan İnternet paylaşımı ücretli oluyor!

Alınan habere göre 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren (hotspot) mobil internet paylaşımı ücretli oluyor. Akıllı telefonunuzdan internet paylaşımını kullanmanız durumunda faturanıza 9 TL masraf olarak yansıyacak.

Mobil internet paylaşımı 2019 yılında ücretli oluyor

Normalde hiçbir ücret ödenmeden yapılan bu işlem, 2019 ile birlikte kullanıcıların faturasına yeni bir kalem olarak eklenecek. Operatörlerin internet paylaştırmak için ek tarifeleri bulunuyordu ama bu yeni karar ile beraber bu işlem, herkese yayılacak ve zorunlu ücrete tabi olacak.

Bazı kullanıcılara gelen mesajla birlikte ortaya çıkan bu yeni yönetmelik, şu ifadelerle tanıtıldı.

“15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.”

Hotspot paylaşımı ücretli olacak

Bu açıklamanın yer aldığı mesaj kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemine otururken, normalde opsiyonel olan paylaşım kotasının zorunlu hale gelmesi karışık tepkilerle karşılaştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ