Akıllı Gündem

Koton ile Arzu Sabancı işbirliğinin hedefi ne

Koton, Hayat Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Sabancı ile işbirliği yaptı. Arzu Sabancı’nın hazırladığı koleksiyon ile A ve A+ müşteriler hedefleniyor.

Koton ile Arzu Sabancı işbirliğinin hedefi ne

Koton, Türkiye’nin yanı sıra dünyadaki büyümesiyle de dikkati çeken Türk perakende markalarından biri. Bugün 189’u yurtdışında, 290’ı yurtiçinde olmak üzere toplamda 479 mağazası var. Marka, 2017’de mağaza sayısına 31’i yurtiçinde, 36’sı yurtdışında olmak üzere 67 yeni mağaza ekleyecek. 2020 sonu itibariyle ise yurtdışı mağaza sayısının Türkiye’deki mağaza sayısını geçmesi öngörülüyor.

Şirket, büyümede yönünü yurtdışına çevirmiş olsa da, Türkiye’de markanın algısını ve hedef kitlesini farklılaştırmak, kısacası her yaştan ve kesimden insanı mağazaya çekebilmek adına farklı çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bunun için bir taraftan ‘Moda Koton’da’ sloganlı bir iletişim yapılırken, diğer taraftan ise Bora Aksu, Hakan Yıldırım, Dilek Hanif gibi ünlü modacılarla işbirliği yapılıyor. Son işbirliği ise cemiyet hayatının önemli isimlerinden olan Hayat Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Sabancı ile yapıldı ve Sabancıya 67 parçadan oluşan bir koleksiyon hazırlatıldı. Bu adımla amaç, sadece C ve B değil, A ve A+ müşterileri de mağazaya çekebilmek.

Hatırlanacağı üzere, hızlı modanın öncü markalarından olan H&M de geçmişte bu amaçla Balmain, Kenzo gibi ünlü modacılarla işbirliği yapmıştı. Bakalım Koton dünyaya açıldıkça dünyaca ünlü tasarımcıları da işbirliğine ikna edebilecek mi?

Ekonomist

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ