Akıllı Gündem

Koç Beylikdüzü’ndeki Arçelik fabrikasını taşıyor

Arçelik’in Beylikdüzü’nde bulunan fabrikası Çerkezköy’e taşıyor. Fabrikanın, 31 Mart 2018‘e kadar taşınması planlanıyor. Arçelik’ten yapılan açıklamada boşaltılan gayrimenkulün yerine ne yapılacağına henüz karar verilmedi.

Koç Beylikdüzü’ndeki Arçelik fabrikasını taşıyor

İstanbul’dan fabrikalar birer birer taşınıyor.Geçtiğimiz günlerde Efes’in Merter’de bulunan fabrikasını taşıma kararının ardından, bir başka sanayi devi daha İstanbul’dan taşınmaya hazırlanıyor. Sözcü’de yer alan habere göre Arçelik, Beylikdüzü’nde bulunan fabrikasını Tekirdağ/Çerkezköy’e taşıma kararı aldı. İstanbul Beylükdüzü’de bulunan ve 2 bin 600 işçinin çalıştığı fabrikanın, 31 Mart 2018‘e kadar taşınması planlanıyor. Arçelik’ten yapılan açıklamada boşaltılan gayrimenkulün yerine ne yapılacağına henüz karar verilmedi.

Konu hakkında açıklama yapan Arçelik, şu bilgileri paylaştı: Şirketimizin Beylikdüzü/İstanbul’da bulunan Elektronik İşletmesi’nin yüksek teknolojik standartları yakalayarak, rekabetçiliğini ve operasyonel verimliliğini arttırmak suretiyle farklı tüketici ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılayabilmek amacıyla Organize Sanayi Bölgesi Atatürk Caddesi 8.Sokak No.1 Kapaklı, Çerkezköy/Tekirdağ adresindeki fabrika binamıza taşınmasına, taşınma işleminin 31 Mart 2018‘e kadar tamamlanmasına karar verildi. Şirketimiz tarafından boşaltılan gayrimenkulün nasıl değerlendirileceği yönünde henüz bir karar alınmamıştır.

1974 yılında rahmetli Vehbi Koç tarafından temeli atılan fabrika, tam 43 yıldır Koç Grubu’na ve Türkiye’ye hizmet veriyordu.

 

Kaynak: Sözcü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ