Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 29/03/2018

Kısaca Piyasalar – 29/03/2018

Kısaca piyasalarda bugün, Başkan Trump’ın Amazon şirketin ’in peşine düştüğü haberi sonrasında teknoloji şirketleri üzerinde satış baskısının devam etmesi konuşulmaktadır. Daha sonra Beyaz Saray’dan yapılan açıklamalarla bu haber yalanlansa da daha önce yalanlanan diğer haberlerin gerçekleşmesi nedeniyle açıklamaya olan güven pek tatmin edici değil. Diğer taraftan Başkan Trump hakkında Anayasayı ihlal gerekçesi ile dava açılması kararı alınması dikkat çeken bir başka gelişme olmuştur. Avrupa tarafında borsaların günü pozitif kapatması konuşulurken, İngiltere’de ise İşçi Partisinin Brexit geçiş süreci anlaşmasını destekleyeceği haberi olumlu olarak yorumlanmıştır. Bunun yanında ada ülkesinde tüketici güveni 10 ayın en yükseğine gelmiştir. Asya tarında K.Kore lideri Kim Jong’un Çin ziyareti ön plana çıkarken, ABD Başkanı Trump attığı tweetlerle sürece pozitif yaklaşmıştır. Diğer taraftan ABD ve Japonya faizleri arasında %3’e çıkan faiz farkı ardından Maliye Bakanı Aso’nun açıkca Japon Yeni’nde değerlenme beklemediğini açıklaması, piyasalarda USDJPY tarafında uzun pozisyonlar için net bir yönlendirme olmuştur. Yurt içerisinde ise Başbakan Yıldırımın teşvikler hakkındaki açıklamaları ve MGK toplantısı sonrasında Menbiç uyarısı ön plana çıkmaktadır.

EURUSD paritesi son iki gündeki hızlı düşüşle birlikte hafta başındaki pozitif görünümünü koruyamamıştır. Bu noktada 1,2300 seviyesine tutunmaya çalışan paritede 1,2250 seviyesi diğer bir destek noktası olarak takip edilecektir. Yukarıda ise 1,2350 ve 1,2380 seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ons Altın (XAUUSD) tarafında son iki işlem gününde %1,5 civarındaki gerileme ile 1325$ seviyesine gelinirken, Dolar tarafındaki güçlenme ile birlikte satıcılı seyrin devam edebileceği düşünülmektedir. Aşağıda ise daha önce dikkatle takip ettiğimiz 1315$ desteği bulunmaktadır. Emtia fiyatında yukarı yönlü olası denemelerde 1330$ – 1335$ seviyeleri direnç olarak izlenecektir.

USDTRY paritesinde, piyasalarda psikolojik seviye olarak görülen 4,00 seviyesi üzerinde gelen günlük kapanış ve yukarı yönlü hareketin devam etme ihtimali tartışılmaktadır. Genel anlamda pozitif görünüm devam ederken, 4,0150 ve 4,0240 seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenmektedir. Aşağıda ise 3,9950 ve 3,9800 seviyeleri destek olarak izlenebilir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/bist-viop-analiz/1951132584 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ