Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 28/03/2018

Kısaca Piyasalar – 28/03/2018

Kısaca piyasalarda bugün, ABD’de teknoloji hisseleri nedeniyle başlayan satış dalgası ve diğer taraftan Fed üyesi Bostic’in faiz artırma temposunun hızlanabileceğine dair açıklamaları ile tekrar güç kazanan Dolar konuşulmaktadır. Aynı şekilde Avrupa Merkez Bankası üyesi Nowotny’de önümüzdeki süreçte işletin yolunda gitmesi durumunda varlık alımlarının ciddi bir şekilde azaltılabileceğini belirterek şahin bir açıklama yapmıştır. Piyasalarda konuşulan bir başka konu ise borçlanma maliyetleri için önemli olan Ice Libor faizinin son 35 gündür arka arkaya yükselmesi olmuştur. Yurt içerisinde Akbank’ın uluslararası piyasadan Sendikasyonu kredisi kullanırken, Ice Libor + %2,1 maliyet oluşacağını belirtmesi, bu oranın ne kadar önemli olduğunun en önemli kanıtıdır. Bunun yanında yurt içerisinde bu hafta açıklanması planlanan teşvik paketinin ertelenmesi ve erken seçim olabileceğine dair yine bir dedikodu çıkması piyasaların gündeminde yer almaktadır.

EURUSD paritesi, dün karşılıklı gelen açıklamalar ile kendisine yön ararken, şu anda 1,2380 civarında işlem görmektedir. Bu noktada bir seçim arifesine olan paritede önümüzdeki süreçteki seyir yeni bir yön için belirleyici olacaktır. Gün içerisinde aşağıda 1,2370 ve 1,2350 seviyeleri destek noktası olarak belirlenirken, yukarıda 1,2420-1,2450 seviyeleri ise direnç olarak izlenecektir.

Ons Altın (XAUUSD) tarafında dün başlayan geri çekilmenin hala etkili olduğu ve 1340$ seviyesi civarında fiyatlamanın devam ettiği görülmektedir. Bu seviye aşağısına geçilmesi durumunda 1335$-1330$ seviyeleri destek olarak takip edilebilir. Yukarıda ise 1347$-1350$ aralığı direnç bölgesi olarak izlenecektir.

USDTRY paritesinde sabah saatlerinde bir kez daha etkili olan alımlarla 3,9900 seviyelerine gelindiği görülürken, yukarıda 4,00 seviyesinin psikolojik direnç olduğu konuşulmaktadır. BU seviye üzerinde ise 4,0150 ve 4,0360 zirvesi diğer direnç noktaları olarak takip edilecek olup, aşağı yönlü geri çekilmelerde ise 3,9600 destek olarak izlenebilir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951132555 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ