Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 23/03/2018

Kısaca Piyasalar – 23/03/2018

Kısaca piyasalarda bugün, ABD Başkanı Trump’ın bir süredir gündemde olan Çin’e özel vergi paketinin 50 milyar Dolar düzeyinde olacağını açıklaması konuşulurken, hangi ürünlere vergi artırımı olacağı 15 gün içerisinde belli olacaktır. Bunun yanında AB ve Brezilya, Güney Kore gibi 6 ülke son alüminyum/çelik vergilerinden muaf tutulacağı haberi dikkat çekmiştir. Çin ise 3 milyar Dolarlık bir karşı hamle ile cevap verirken, bu durum ticaret savaşına giden ilk adımlar olarak piyasaları tedirgin etmektedir. Bunun yanında Türkiye’nin önemli bir çelik üreticisi ve ABD müttefiki olarak gümrük vergisi muafiyetinden yararlanamaması bizim için dikkat çekici olurken, konu üzerine bir başvuru yapılıp yapılmadığı bilinmemektedir. Asya seansı sürecinde Türk Lirasının Dolar karşısındaki hızlı değer kaybı ise piyasaların gündemindedir.

EURUSD paritesi haftanın son gününde 1,2330 civarında hareket ederken, günlük grafikte görünüm biraz daha yataylaşmaktadır. Bununla birlikte son günlerde yukarı yönlü güçlenmeye başlayan potansiyeller 1,2365 – 1,2400 seviyelerinin test edilebileceği düşünülürken, bu seviyelerin aşılması durumunda orta vadeli aşağı yönlü eğilimin dışına çıkılabilir. Aşağıda ise 1,2300 seviyesi destek olarak güncelliğini korumaktadır.

Ons Altın tarafında 1340$ direncinin aşılması ile bir süredir takip ettiğimiz aşağı yönlü baskıdan kurtulmuş gözükmektedir. Bu seviye üzerindeki fiyatlamalarda 1345$-1350$ seviyeleri hedef konumuna gelebileceği gibi aşağıda ise 1335$-1330$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

USDTRY paritesinde Asya seansında görülen 4,0368 rekor yüksek seviye sonrasında normalleş takip edilmekte olup, pozitif görünüm devam etmektedir. 3,9650 civarında devam eden fiyatlamalarla birlikte, aşağıda 3,9500 destek seviyesinin altına geçmemiz normalleşme çabası için önem taşırken, mevcut geri çekilmenin alım fırsatı olarak değerlendirilmesi halinde tekrar yukarı yönlü denemelere hazır olunmalıdır.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951132491 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ