Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 19/03/2018

Kısaca Piyasalar – 19/03/2018

Kısaca piyasalarda bugün, Ab ve Almanya Ekonomi bakanlarının ABD’ye yeni gümrük vergileri konusunda görüşmeye gitmeleri, bununla birlikte aynı gün Euro Bölgesi Ocak ayı Ticaret Dengesi verisinin açıklanacak olması konuşulmaktadır. Rusya’da Pazar günü gerçekleşen seçimleri Putin kazanırken, son dönemde AB, ABD ve İngiltere ile yaşanan gerilimin seçimi kolaylaştırdığı görülmektedir. Bunun yanında İngiltere’de bugün Brexit konusunda bazı açıklamalar yapılabileceği belirtilmektedir. Yurt içerisinde ise Türk Ordusu’nun Afrin’i ele geçirmesi ön plana çıkarken, bölgede en etkin gücün kim olduğu bir kez daha ortaya konulmuştur. Piyasalarda ise olası dış tepkiler tartışılmaktadır.

Haftanın ilk gününde EURUSD paritesinde 1,2260 civarında işlemler takip edilirken, aşağı yönlü görünüm devam etmektedir. Bu noktada gün içerisinde 1,2230-1,2200 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkarken, 1,2300 direnci aşılmadıkça bir geri dönüşten bahsetmek zor olacaktır.

Ons altın (XAUUSD) tarafında 1315$ desteğinin kırılmış olması dikkat çekerken, 1310$ civarında fiyatlama devam etmektedir. Satıcılı seyrin bir süre daha devam etmesini beklediğimiz emtiada 1305$-1300$ seviyeleri kritik önem taşımaktadır. Piyasalarda yukarı yönlü beklenti içerisinde 1300$ seviyesinin dip olduğu düşünülürken, bu seviyenin aşağı yönlü geçilmesi durumunda gerçekleşebilecek pozisyon değişimleri hızlı bir düşüşe neden olabilir. Yukarıda ise 1315$-1320$ seviyeleri direnç konumundadır.

USDTRY paritesinde 12 Mart tarihinden beri takip ettiğimiz yükseliş ardından gözler 3,95’li seviyelere çevrilmiş durumdadır. Bazı yorumcular bir düzletme olabileceği konusunda görüş bildirirken, bu noktada 3,90 desteği yakından takip edilebilir. 3,90 seviyesi aşağı yönlü geçilmedikçe bir düzeltme ihtimali oldukça zayıf kalacak olup, mevcut görünüm içerisinde 3,95 seviyesinin test edilip edilmeyeceği merak edilmektedir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951132407 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ