Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 16/03/2018

Kısaca Piyasalar – 16/03/2018

Kısaca piyasalarda haftanın son gününde ABD, İngiltere ve AB’nin, İngilere’deki suikast sonrasında Rusya’ya karşı aldıkları tavır konuşulurken, yine de AB’nin Rusya’ya karşı bir yaptırımın çok ağır olmaması gerektiğini savunduğu belirtilmektedir. Ayrıca yaptırım demişken ABD Hazine Bakanlığı, seçimlere yönelik yapılan siber saldırılar nedeniyle Rusya’ya karşı yeni yaptırım kararı almıştır. Diğer taraftan bu hafta sonu seçimlere hazırlanan Rusya hiçbir suçlamayı kabul etmemektedir. Seçim anketlerinde ise Putin’nin %80 önde olduğu görülmektedir. Piyasalarda konuşulan bir başka dedikodu ABD’de Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster’ın istifa edebileceğidir. Bunun yanında yeni baş ekonomi danışmanı Kudlow güçlü Dolardan yana olduğunu tekrarlamıştır. Yurt içerisinde ise ABD’nin Suriye’de Münbiç konusunda henüz Türkiye ile bir anlaşma yapılmadığı açıklaması dikkat çekerken, ayrıca Merkez Bankası verilerine göre yabancıların geçen hafta net 700 milyon dolarlık menkul kıymet satması konuşulmaktadır.

Haftanın son işlem gününe gelirken ERUUSD paritesinde 1,2315 civarında fiyatlamalar takip edilmektedir. Son iki işlem gününde gerçekleşen geri çekilme ile günlük grafikte aşağı yönlü görünümünü koruyan paritede, gün içi işlemlerde 1,2290-1,2275 destek seviyelerinin test edilebileceği düşünülmektedir. Yukarıda ise 1,2340 ve 1,2380 seviyeleri yukarı yönlü olası denemelerde direnç olarak takip edilecektir.

Ons Altın (XAUUSD) tarafında sabah saatlerinde bir kez daha kritik 1314$ seviyelerinin test edildiği ama bu seviyelerden alımların devreye girmeye devam ettiği görülmektedir. Şubat ayının ikinci yarısından itibaren günlük grafikte alçalan tepeler eşliğinde bir fiyat sıkışması olması yakından takip edilirken, 1314$ desteğinin kırılması durumunda 1307$ seviyelerine doğru hızlı bir geri çekilme olabileceği düşünülmektedir. Yukarıda ise 1324$ civarı direnç konumundadır.

USDTRY paritesinde 3,8965 civarında devam eden işlemlerle birlikte yukarı yönlü pozitif görünümün takip edilmektedir. Piyasalarda 3,9000 ve üzerine doğru yükselişin devam edip etmeyeceği tartışılırken teknik indikatörler ise kısa süreli bir düzletme olabileceğini işaret etmektedir. Paritede gün içerisinde yükselişin devam etmesi durumunda 3,9000 ve 3,9100 seviyeleri hedef konumuna gelebileceği gibi, aşağıda ise 3,8800-3,8700 seviyeleri geri çekilmelerde destek olarak izlenecektir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951132389 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ