Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 11/04/2018

Kısaca Piyasalar – 11/04/2018

Kısaca piyasalarda bugün, Birleşmiş Milletlerde Rusya ve ABD’nin Suriye konusunda restleşmesi konuşulurken, ardı ardına gelen açıklamalar değerlendirilmeye çalışılmaktadır. Rusya’dan gelen diplomasi çağrısı piyasalarda dikkat çekerken, ABD’nin savaş gemisini Suriye açıklarına yönlendirdiği haberleri gelmektedir. Diğer taraftan tam olarak doğrulanmasa da Rusya Savaş gemilerinin gerçek mermiler kullanarak Suriye kıyılarında tatbikata hazırlandığı duyumu tedirginliği artırmaktadır. Özellikle Suriye konusunda görüş birliği içerisinde olan İran, Türkiye ve Rusya’da kur tarafındaki çalkantılar ve hisse sendi piyasalarındaki sert düşüşler görülmektedir.

EURUSD paritesine baktığımızda, 1,2370 seviyesinde işlemler gerçekleşirken, son 3 gündür yukarı yönlü seyir dikkat çekmektedir. Daha önce aşağı yönlü potansiyelden bahsettiğimiz paritede gerçekleşen yükselişle gözler tekrarda 1,2400 seviyesine çevrilirken, 1,2330-1,2300 seviyeleri aşağıda destek konumundadır.

Ons Altın (XAUUSD) fiyatı ise artan jeopolitik riskler eşlinde 1345$ seviyesine yükselirken, yukarıda 1349$ ve 1355$ seviyeleri daha önce satışların devreye girdiği direnç noktaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelebilecek haber akışı ile risk algısının zayıflaması durumunda ise 1340$ ve 1335$ seviyeleri destek olarak takip edilebilir.

USDTRY paritesinde yükselişin hızını artırması ile 4,1370 seviyelerine gelinirken, yukarıda 4,1530 ve 4,1800 seviyeleri kısa vadeli direnç seviyeleri olarak belirleniştir. Piyasada kur için yukarı yönlü beklentilerin oldukça güçlü olduğu ve TCMB’ndan bir müdahale gelebileceği yorumları takip edilmektedir. Aşağıda ise 4,1000 ve 4,0700 seviyeleri ise destek olarak izlenebilir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/bist-viop-analiz/1951132756 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ