Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 10/04/2018

Kısaca Piyasalar – 10/04/2018

Kısaca piyasalarda bugün, ABD Başkanı Trump’ın dün yaptığı açıklama ile 48 saat içerisinde Suriye konusunda çok önemli bir kararın alınacağını açıklaması konuşulurken, yapılan yorumlarda çok uluslu bir güç ile hava saldırısı düzenlenebileceği belirtilmektedir. Rusya’nın bu duruma karşı çıkması iki ülkenin karşı karşıya gelebileceği riskini gündeme getirirken, Başkan Trump’ın Putin’in de saldırıdan sorumlu olduğunu belirtmesi gerginliğin ilk sinyali olarak yorumlanmaktadır. Diğer taraftan dün ABD’de FBI’ın, Başkan Trump’ın avukatı Micheal Cohen’in afisine baskın düzenlediği haberi, ABD borsalarında sert satışlara neden olmuştur. Bu sabah Çin başkanı Xi Jinping yaptığı açıklamalarda ise ülkeyi ticarete açmak istediklerini belirtmesi ve otomotiv ihracatında gümrük vergilerini indirmesi, ticaret savaşı endişelerini kısmen dizginlemiştir. ABD Başkanı Trump’ın, Çin’in ticari kısıtlamalardan vaz geçmesini belirttikten sonra gelen bu adım olumlu olarak görülmüştür. Yine de uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, ticaret savaşı gerginliğinin devam etmesi durumunda ülke büyümelerinin olumsuz etkilenebileceği yönünde rapor yayınlamıştır. Avrupa tarafında ise ECB Başkanı Draghi, enflasyon ve büyüme konusunda iyimserliğini koruduğunu ve para politikasında sabırlı olunması gerektiğini söylerken, üyelerde Coeure ise son açıklanan zayıf verilerin ardından para politikasında bir değişikliğe gerek olmadığını söylemiştir. Yurt içerisinde ise açıklanan süper teşvik paketine rağmen borsa tarafında gerçekleşen düşüş konuşulurken, Financial Times hükümetin büyümeye önem verdiği fakat ekonomik ısınma endişelerinin arttığını belirtmiştir. Ayrıca Hakan Atilla’nın ABD’deki davasının 7 Mayısa ertelendiği duyurulmuştur.

EURUSD paritesi bugün sabah 1,2300 seviyelerini test ederken, son iki işlem günündeki kazançlarını korumaya çalışmaktadır. Günlük grafikte ise hafif aşağı yönlü yatay görünüm devam etmektedir. Yukarıda 1,2330 ve 1,2375 seviyelerinin önümüzdeki süreçte aşılması durumunda aşağı yönlü olasılıkların zayıflayabileceği söylenebilir. Aşağıda ise 1,2275 ve 1,2250 seviyeleri olası gerilemelerde destek noktaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ons Altın tarafında mevcut gelişmelere rağmen nispeten sakin bir fiyatlama gerçekleşiyor olması dikkat çekerken, 133$ civarında kotasyonlar takip edilmektedir. Jeopolitik risk algısının piyasalarda güçlenmesi durumunda 1337$-1344$ seviyelerine doğru hareket gerçekleşebileceği gibi, aşağıda ise 1327$ ve 1322$ seviyeleri destek olarak izlenebilir.

USDTRY paritesinde pozitif trend içerisinde yeni en yüksek seviyeler test edilmeye devam edilmekte olup, şu anda 4,0600 civarında fiyatlamalar devam etmektedir. Yukarı yönlü görünüm içerisinde 4,0800 ve 4,1000 seviyeleri piyasalarda konuşulurken, aşağıda ise 4,04 ve 4,02 seviyeleri destek olarak belirlenmiştir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/bist-viop-analiz/1951132756 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ