Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 08/02/2018

Kısaca Piyasalar – 08/02/2018

Kısaca piyasalarda paritelerdeki sert fiyatlama ve emtia fiyatlarındaki geri çekilme konuşulurken, Dolar tarafında güçlenmenin devam ettiği görülmektedir. ABD tarafında senato liderlerinin 2 yıllık bütçe planı üzerinde anlaştığı haberi ve ABD Başkan yardımcısı Pence’in K. Kore’ye sert yaptırımlar açıklamak üzerinde olduklarını belirtmesi dikkat çekmektedir. Almanya’da ise koalisyon görüşmeleri olumlu sonuçlanırken, Sosyal Demokratların kurultaya gerçekleştirerek yapılan anlaşmayı oylayacağı belirtilmektedir. ECB üyesi Nowotny ise yaptığı açıklama ile ABD’nin Dolar’ın değerini bilerek düşük tuttuğunu savunmuştur. Yurt içerisinde ise İran, Türkiye ilişkileri konuşulurken, Fransa’nın Suriye konusunda iki ülkeyi suçlaması dikkat çekmektedir.

7 haftalık yükseliş sonrasında ilk kez haftalık kayba hazırlanan EURUSD paritesinde 1,2275 seviyesinde fiyatlama devam ederken, 21 günlük basit hareketli ortalamanın aşağısına geçilmesi dikkat çekmektedir. Teknik indikatörlerin zayıflamanın devam edebileceğini işaret etmesi ile yukarı yönlü toparlanmaların sınırlı kalabileceğini düşündüğümüz paritede, geri çekilme 1,2240-1,2200 destek seviyelerine doğru devam edebilir. Yukarıda ise 1,2300-1,2340 seviyeleri direnç konumundadır.

Ons Altın tarafında bu hafta içerisinde %1,35 civarında geri çekilme gerçekleşirken, 1312$ civarında kotasyonlar takip edilmektedir. Önümüzdeki süreçte 1300$-1305$ aralığına kadar geri çekilmenin devam edebileceği düşünülürken, bu noktada fiyatlamalar yakından takip edilecektir. Bu seviyeler civarında veya üzerinde Altın tarafında bir alım tepkisi gündeme gelebileceği gibi, belirttiğimiz seviyelerin aşağı yönlü geçilmesi halinde 1280$ senaryosu gündeme gelebilir. Yukarıda ise 1320$ seviyesi gün içi direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

USDTRY paritesinde bir kez daha kritik 3,80 seviyelerine gelinirken, son birkaç günde yukarı yönlü yeni bir oluşum yakından takip edilmektedir. 3,80 üzeri fiyatlamalar günlük grafikte izlediğimiz yatay görünümün bozulmasına neden olabileceği gibi, yeni bir yükseliş trendinin ilk sinyali de olabilir. Bu nedenler yukarıda 3,85 orta vadeli fiyat yönü için kritik önem taşımaktadır. Gün içerisinde ise 3,79 pivot seviyesi olarak belirlenmiş olup yukarıda 3,8150 ve 3,83 seviyeleri direnç olarak izlenecektir. Aşağıda ise 3,7750 ve 3,76 seviyeleri ise olası gerilemelerde destek noktası olarak belirlenmiştir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951131858 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ