Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 06/04/2018

Kısaca Piyasalar – 06/04/2018

Kısaca piyasalarda haftanın son gününde ABD Başkanı Trump, Çin’in son hamlesini gördüğünü ve 100 milyar Dolar daha artırdığını belirtirken, bir karşılıktan çok özür beklediği yönündeki sözleri ile piyasaların gündeminde kalmaya devam etmiştir. Açık bir şekilde Çin ile bir mücadele içerisine giren Trump’a ülke içerisinde artan destek ise muhtemelen popülist liderin hoşuna gitmektedir. Çin ise mevcut durumu saçmalık olarak nitelediğini duyurmuş gerektiği takdirde yeni karar alacaklarını söylemiştir. Bu gelişmeler içerisinde uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, ABD’nin kısa vadeli ekonomik görünümünün iyileştiğini duyurmuştur. Diğer taraftan Pentagon ve Trump arasında Suriye’ye yönelik farklı yaklaşımlar, birçok tarafta haber konusu olmuştur. Yurt içerisinde ise Mehmet Şimşek’e yönelik dedikodular, kendi attığı bir tweet ile yalanlanmıştır. Yine de iç piyasada gözler bir tweet mesajından çok, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mehmet Şimşek’i açıklama yaparken görmek istemiştir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ