Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 05/04/2018

Kısaca Piyasalar – 05/04/2018

Kısaca piyasalarda, ABD ve Çin arasında karşılıklı alınan gümrük vergisi kararlarının bir ticaret savaşının başladığının kanıtı olarak görülmesi konuşulurken, daha sonra önümüzdeki süreçte müzakerelerin devam edeceği ve bu kararların uygulanmayabileceği algısının piyasalarda bir şekilde güçlenmesi ardından, hisse senedi piyasalarında toparlanma yaşanmıştır. Bunu yanında NAFTA görüşmelerinde Başkan Trump’ın bazı gevşemelere izin verebileceği yönündeki haberler, pozitif fiyatlamaları desteklemiştir. Avrupa tarafında ise enflasyon verisinin beklentilere paralel tekrar %1,4 seviyesine yükselmesi olumlu olarak karşılanmıştır. Yurt içerisinde Suriye konusunda yapılan üçlü zirve ve ardından gelen açıklamalar takip edilmiş olup, bugün sabah ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi yönetimi ile faiz konusunda anlaşmazlığına yönelik haberler ön plana çıkmıştır.

EURUSD paritesinde dün yukarı yönlü denemelerin 1,2300 direnci üzerinde sınırlı kaldığı ve bugün sabah etkili olan satışlarla tekrar 1,2260 seviyelerine geri gelindiği görülmektedir. Mevcut görünüm içerisinde 1,2250 seviyesi hem haftalık hem de günlük grafiklerde önemli bir destek seviyesi olmaya devam ederken, bu seviyenin aşağı yönlü geçilmesi ile 1,22000 seviyelerine doğru bir hareket görülebilir. Yukarıda ise 1,2300 gün içi direnç seviyesi olarak güncelliğini korumaktadır.

Ons Altın (XAUUSD) tarafında, piyasalarda artan oynaklık ve istikrarsız piyasa algısı nedeniyle 1347$ zirvesinden gelen satışlarla 1326$ seviyelerine doğru gerileme izlenmektedir. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1320$ ve 1315$ seviyeleri tekrar konuşulmaya başlanacağı düşünülürken, Yukarıda ise 1335$-1340$ seviyeleri direnç olarak izlenecektir.

USDTRY paritesinde dün 4,0270 seviyesine doğru bir denemenin ardından gelen gerileme bir an için piyasalara nefes aldırsa da bugün sabah itibari ile gelen hızlı yükseliş ile 4,0200 seviyelerinde fiyatlamalar gerçekleşmektedir. Yukarıda 4,0400-4,0600 seviyeleri artan oynaklıkla birlikte teknik olarak hedef seviyeler olarak karşımıza çıkarken, aşağıda 4,0000 ve 3,9800 seviyeleri destek olarak takip edilebilir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951132678 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ