Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 04/04/2018

Kısaca Piyasalar – 04/04/2018

Kısaca piyasalarda, ABD’nin Çin’e karşı 1300 ihracat kaleminde %25 vergi artımı uygulamaya başlaması ile küresel piyasalarda ‘’Ticaret Savaşları’’ tedirginliğini tekrar canlandırabileceği konuşulmaktadır. Bunun yanında son dönemde Başkan Turmp’ın Amazon şirketi hakkında yaptığı açıklamalar ve sonrasında teknoloji şirketleri üzerinde oluşan satış baskısına rağmen, Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Amazon şirketi için bir yaptırımın düşünülmediği belirtilmiştir. Yine de son dönemde birçok konuda olduğu gibi Beyaz Saray yetkililerinin yaptığı açıklamaya rağmen Başkan Trump’ın konu hakkında bir karar alması riskinin devam ettiği unutulmamalıdır. Avrupa tarafında ise İngiltere’deki araştırma sorumluların son suikastta kullanılan sinir gazının Rus yapımı olduğuna dair bir kanıtlarının olmadığını belirtmeleri gündeme oturmuş, Rusya’ya karşı yapılan suçlamaların bir dayanağı olmadığı görülmüştür. Yurt içerisinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Başkanı Putin’in görüşmesi ve enflasyon verisi takip edilmiş, önümüzdeki süreçte TCMB’nın faiz artırımına gitme olasılığının düşük olduğu görüşü piyasalarda ön plana çıkmıştır.

EURUSD paritesinde dün açıklanan imalat PMI verisi sonrasında satıcılı seyrin etkin olduğu ve 1,2270 seviyelerine gelindiği görülmektedir. Bu noktada gözler 1,2250 desteğine çevrilirken, bu desteğin üzerinde kalınması ile yatay görünümün devamı söz konusu olabilir. Yukarıda ise 1,2300 seviyesi direnç konumundadır.

Ons Altın (XAUUSD) tarafında dün, küresel piyasalarda risk algısındaki normalleşme ile 1329$ seviyelerine geri gelinirken, daha sonra korumacı politikaların tekrar gündeme gelebileceği düşüncesi ile 1335$ seviyelerine yükseliş gerçekleşmiştir. Gün içerisinde 13330$-1340$ seviye aralığında bir fiyatlama olması beklenmektedir.

USDTRY paritesinde 3,9400 desteğinden başlayan yukarı yönlü eğilim dördüncü günde devam ederken, tekrardan 4,0000 seviyelerinin konuşulmaya başlandığı görülmektedir. Önümüzdeki süreçte 4,0000 seviyesinin aşılması durumunda 4,0100 seviyelerinin gündeme gelebileceği, aksi takdirde 3,9800 seviyesine doğru geri çekilme olması beklenmektedir.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951132659 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ