Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 03/04/2018

Kısaca Piyasalar – 03/04/2018

Kısaca piyasalarda bugün, ABD’de teknoloji hisselerinde yaşanan deprem ve küresel hisse senedi piyasalarının bugüne negatif başlangıç yapması konuşulmaktadır. Diğer taraftan Çin’in ABD mallarına gümrük vergisi uygulamasını başlatması ardından ABD, Çin’i kriz yaratmakla suçlamıştır. Asya tarafında Japon Merkez Bankası Başkanı Kuroda, gevşek para politikasından bir çıkış stratejisinin konuşulması için oldukça erken olduğunu belirtmiştir. Yurt içerisinde ise gözler enflasyon verisine çevrilirken, bugün Akkuyu Nükleer Güç Santralinin temeli bugün atılacaktır. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ve seçimlerden sonra ilk dış ziyaretini gerçekleştiren Rusya Başkanı Putin’in görüşmesi yakından takip edilecektir.

EURUSD paritesi dün gerçekleşen geri çekilme ardından tekrar toparlayarak 1,2300 seviyesine gelmiş ve yatay görünümünü korumuştur. Gün içerisinde yukarıda 1,2350 direnci takip edilecek olup aşağıda ise 1,2280 desteği izlenecektir. Bu seviyelerin dışında günlük kapanışlar önümüzdeki süreçte fiyat yönü açısından bizlere ilk sinyal olabilir.

Ons Altın (XAUUSD) tarafında ise küresel piyasalarda esen negatif hava sonrasında devreye giren güvenli liman talebi ile yükseliş gerçekleşmiş ve 1340$ seviyesine gelinmiştir. Yukarı yönlü hareketin bugün de devam etmesi durumunda 1344$ ve 1348$ seviyeleri hedef konumuna gelebilir. Aşağıda ise 1335$ seviyesi destek olarak izlenecektir.

USDTRY tarafında 3,9400 destek seviyesinden başlayan yukarı yönlü hareketin devam ettiği ve 3,9800 seviyelerin test edildiği görülmektedir. Genel anlamda pozitif görünümün takip edildiği paritede 3,9800 direncinin aşılması ile 4,0000 seviyeleri gündeme gelebilir. Aşağıda ise 3,9600 ve 3,9400 destekleri güncelliğini korumaktadır.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951132641 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ