Akıllı Gündem

Kısaca Piyasalar – 02/04/2018

Kısaca Piyasalar – 02/04/2018

Kısaca piyasalarda bugün bir çok ülkede Paskalya Tatili devam ettiği görülmektedir. Bunun yanında Çin’in ABD’ye karşılık olarak karar verdiği gümrük paketini uygulamaya aldığı görülürken, konu hakkında görüşmelerin devam ettiği bilinmektedir. ABD tarafında Başkan Trump’ın Suriye’ye yönelik harcamalara engel olduğu haberi dikkatimizi çekerken, diğer taraftan kendisi Meksika sınırına dair yeni açıklamalar yapmıştır. Avrupa tarafında ise Rusya’dan gelen açıklamalar ön plana çıkarken, Rus diplomatları sınır dışı eden ülkelere nota verilmiştir. Yurt içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi ve faiz konularına yönelik yaptığı açıklamalar hafta sonu takip edilmiş olup, üstü kapalı bazı yetkililerden gelen açıklamaların Cumhurbaşkanı tarafından eleştirilmesi dikkat çekmiştir.

TCMB Ağırlıklı Ortalama Fonlama Maliyeti

Mevcut gelişmeler içerisinde haftaya sakin bir başlangıç yapan EURUSD paritesi, 1,2315 seviyesinde işlem görürken, günlük grafikte görünümün oldukça yataylaştığı söylenebilir. Yukarıda 1,2340-1,2380 seviyeleri gün içi direnç noktaları olarak karşımıza çıkarken, aşağıda ise 1,2280-1,2250 seviyeleri ise destek olarak belirlenmiştir. Paritenin bu seviyeler dışına çıkması durumunda bir yön kazanacağı düşünülmektedir.

Ons altın tarafında üç günlük negatif kapanışın ardından haftaya pozitif bir giriş yapılmış ve 1328$ civarına gelinmiştir. Son düşüşle birlikte piyasalarda oluşan 1315$ beklentisine rağmen gelen tepki alımları dikkat çekmektedir. Gün içerisinde 1335$ ve 1342$ seviyeleri direnç olarak izlenecek olup, aşağıda ise 1320$ ve 1315$ seviyeleri destek olarak takip edilebilir.

USDTRY paritesinde geçtiğimiz Perşembe gününde gerçekleşen sert gerileme ardından 3,9400 desteği üzerine yeni alımların devreye girmesi ve yeni haftaya da yukarı yönlü hareketlerle 3,9650 seviyelerine gelindiği görülmektedir. Teknik indikatörler paritede aşağı yönlü bir düzeltme ihtimalinin güçlendiğine yönelik sinyaller vermesine rağmen bu noktada yatırımcı algılısının fiyat yönü açısından belirleyici olacağı söylenebilir. Gün içerisinde 3,9800 ve 4,0000 seviyeleri önemli direnç noktaları olarak karşımıza çıkarken, aşağıda ise 3,9400 desteği bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi ve diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için https://www.ahlforex.com.tr/tr-TR/gunluk-analiz/1951132613 adresine tıklayabilirsiniz.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ