Akıllı Gündem

Kervansaray Bodrum oteli icradan satıldı

Ünlü otel zinciri Kervansaray’ın Bodrum’daki oteli, icrada yapılan ihalede 47 milyon 150 bin TL’ye Mega Varlık Yönetim AŞ.’ye satıldı.

Kervansaray Bodrum oteli icradan satıldı

Kervansaray Grubu’na ait otellerde ilki bugün icradan satıldı. Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe’nin özel haberine göre, Sayılgan ailesine ait Kervansaray Grubu’nun Bodrumdaki oteli Kervansaray Bodrum, 47 milyon 150 bin TL’ye satıldı. Gökçe, Grubun Antalya Lara’daki otelin icra ihalesinin ise önümüzdeki Mayıs ayında yapılacağını yazdı. İşte Dinçer Gökçe’nin özel haberi.
Kervansaray otelleri, Bursalı Sayılgan Ailesi’ne ait. Sayılgan ailesi, daha çok tekstil sektöründeki yatırımları ile biliniyordu. Ancak, hem tekstil hem turizmÜnlü otel az önce icradan satıldı

sektöründeki yatırımlar bir süredir mali sıkıntılar ile gündemde. Gruba bağlı şirketler tasfiye edilirken, bazıları için de iflas erteleme başvurusu yapıldı.
Kervansaray’ın Bursa, Antalya ve Bodrum’daki üç oteli icradan satışa çıkarılmıştı. Bodrum’daki otel bugün icradan satıldı. Otelin icradan satışını, alacaklı konumdaki Mega Varlık Yönetim AŞ. istedi. Şirket, alacağına karşılık otelin icradan satışını istedi.
47 MİLYON LİRAYA İHALE EDİLDİ
İhale, Bodrum İcra Müdürlüğü’nde kısa süre önce sonuçlandı. 94,2 milyon TL muhammen bedel ile satışa çıkarılan otel için teklif veren olmadı. Böylece, 47 milyon TL’ye otel Mega Varlık’a ihale edildi. İcradan satışlar, açık artırım süreci, belirlenen bedelin yüzde 50’si üzerinden başlıyor. 478 odalı otelde, çok sayıda bağımsız yapı da bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ