Akıllı Gündem

Kayıpların Sürmesiyle Bitcoin 7.000$ Seviyesinin Altına Düştü

Kayıpların Sürmesiyle Bitcoin 7.000$ Seviyesinin Altına Düştü

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Perşembe günü düşüşteydi, kripto paralardaki kayıplar devam ediyor.

Bitcoin saat 15.09’da, Bitfinex borsasında %5,34 artarak 6.723,90$ oldu. Sanal döviz 2017 Aralık ayında ulaştığı 20.000$ seviyesinden uzakta ve Şubat’ta test ettiği 6.000$ değerine düştüğünden beri toparlanmaya çalışıyor.

Fiyatlardaki düşüşler Bitcoin fiyatlarının 4.000$’a kadar gerileyeceği spekülasyonlarına neden oluyor.

Cracked Market’ten Jani Ziedins, “Fiyatların 4 bin$ menziline düşene kadar yeniden yükselmesini beklemeyin. Ancak o zamandan sonra satın almak için güvenli olacaktır.” dedi.

Coinmarketcap’a göre, kripto paraların toplam piyasa değeri Çarşama günü 280 milyar$’dan 256 milyar$’a inmişti.

Diğer haberlerde, Japonya kripto aktarım boşluğunu kapamaya ve yabancı kurum ve bireylerin 283.000$ veya daha fazlası için dijital para işlemi yapma zorunluluğu getirmeye çalışıyor. Mevcut kanunlar yalnızca Yen veya yabancı döviz işlemleri beyanını şart kılıyor.

Japonya Ekonomi Bakanı yetkilisi yerel bir gazeteye verdiği demeçte, “Eğer düzenlemeler açıksa, kripto paraları bir ödeme şekli olarak kullanmak herkes için daha kolay bir hale bürünecek.” dedi. Japonya, Dünya üzerinde sanal dövizleri bir finansal varlık olarak kabul eden ülke pozisyonunda bulunuyor.

Diğer sanal paralar da düşüş yaşıyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum %2,01 düşerek 377,87$ oldu. En büyük üçüncü kripto para Ripple %4,16 kaybederek 0,48495$ olurken, $$$/LTC %3,09 düştü ve 117,56$ oldu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ