Akıllı Gündem

Kavisli iPhone için dikkat çekici tasarım

Apple’ın kavisli ekrana sahip yeni bir iPhone üzerinde çalıştığı söylentilerinin ardından tasarımcı Martin Hajek, iDrop News aracılığı ile kavisli iPhone tasarımı paylaştı. İşte tasarımcı Martin Hajek’in hayal dünyasını şekillendiren kavisli iPhone.

Kavisli iPhone için dikkat çekici tasarım

‘Kavisli bir iPhone nasıl olurdu?’ sorusunun cevabı niteliğinde ilk kavisli iPhone tasarımı paylaşıldı. İşte tasarımcı Martin Hajek’in paylaştığı kavisli iPhone tasarımı ve detayları…

Son günlerde Apple’a yakın kaynaklardan paylaşılan bir haber teknoloji dünyasında heyecan uyandırdı. Habere göre Apple, klasik düz tasarımlı yeni bir iPhone yerine kavisli ve gezinme hareketlerini algılayabilen yeni bir iPhone üzerinde çalışıyor.

Tabi heyecanlandıran konu kavsili ekrana sahip bir telefon üretiliyor olması değil. Çünkü daha önceden Güney Koreli LG, kavisli ekrana sahip LG G Flex modellerini tüketicilerle buluşturmuştu. Burada heyecan yaratan nokta Apple’ın klasik çizgilerden çıkıp farklı bir tasarıma yönelmesi.

Tabi konu Apple olunca çok farklı bir kavisli ekrana sahip iPhone tasarımı görebiliriz. Şu anda iPhone X ile telefon dünyasında fırtınalar estiren teknoloji devi, kavisli ve gezinme hareketlerini algılayabilen bir akıllı telefon ile rakiplerine nefes aldırmayabilir.

Apple gerçekten böyle bir hamle yaparsa eğer muhtemelen rakipleri de onu takip edecektir ve çok yakın bir zamanda akıllı telefon piyasasında çeşit çeşit kavsili ekrana sahip akıllı telefonlar görebiliriz.

Tasarımcı Martin Hajek, tüm bu söylentilerin dolaştığı bir dönemde dikkat çekici bir kavisli iPhone tasarımı paylaştı. Martin Hajek, paylaştığı tasarım ile adeta “kavisli bir iPhone modeli nasıl görünür” sorusuna yanıt aradı. Martin Hajek’in iDrop News aracılığı ile paylaştığı kavisli iPhone tasarımı için Nokia’nın muz telefonu 8110’u andırdığını söyleyebiliriz.

 

Hajek’in hayal gücüne göre kavisli iPhone, standart bir akıllı telefona göre çok daha ince bir yapıya sahip olacak. Cihazın alt kısmında bir dokunmatik klavye yer alıyor ki bu klavye, bir kızaklı kapak ile korunuyor. Üstelik kapağın üzerinde bir de parmak izi tarayıcı bulunuyor. Cihazın ekranının ise ilk iPhone modelinden bile küçük olduğunu söyleyebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ