Akıllı Gündem

Katılım bankası sermaye artırıyor

Kuveyt Türk’ün 400 milyon TL sermaye artırım kararı Genel Kurul’da kabul edildi

Katılım bankası sermaye artırıyor

Kuveyt Türk’ün 400 milyon TL sermaye artırım kararı Genel Kurul’da kabul edildi

Katılım bankası Kuveyt Türk sermaye artırıyor.

Genel Kurul toplantısında Kuveyt Türk’ün ödenmiş sermayesinin 2017 yılı kârından bedelsiz olarak 400 milyon TL artırılarak 3,5 milyar TL’ye çıkarılması kararı kabul edildi.

Sermaye artırımına dair esas sözleşme değişikliği 23 Şubat’ta Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) uygunluk görüşlerine göre hazırlanmış ve 2 Mart’ta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan onay almıştı.

2017 yılı finansal tabloların ve bankanın performansının değerlendirildiği genel kurul toplantısında, bankanın 2017 net kârının bir önceki yıla göre yüzde 24,4 artışla 674 milyon TL’ye ulaştığı, toplam öz kaynakları bir önceki yıla göre yüzde 17,4 artışla 4,6 milyar TL’ye yükseldiği açıklandı.

Toplantıda konuşan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Sağlam bankacılık anlayışıyla ve inovatif bir yaklaşımla 2017 yılında büyümemizi artan bir ivmeyle sürdürdük. Net kârımızı 674 milyon TL’ye ulaştırmayı başardık. 2017 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 35’lik bir artışla toplamda 2.3 milyar TL’lik kira sertifikası ihracı gerçekleştirdik. Eylül 2017’de 106 gün vadeli 400 milyon TL tutarındaki kira sertifikası ihracıyla ‘katılım bankacılığı sektöründe TL cinsinden tek seferde en yüksek tutarlı kira sertifikası ihracı’ alanında Türkiye rekorunu kırdık. KGF teminatlı fonları gündemimizin ilk sıralarına alarak 3,8 milyar TL kaynak sağladık. Bankamızdaki altın hesaplarının toplam büyüklüğü 17,8 tona, toplam değeri ise yaklaşık 2,8 milyar TL’ye ulaştı” dedi.

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ