Akıllı Gündem

Kadir Doğulu avcı oluyor

Avcılığa meraklı Kadir Doğulu, Avcılık Sertifikası almak için sınava girdi. Ünlü oyuncu atış eğitimindeki o anları Instagram sayfasında paylaştı.

Kadir Doğulu avcı oluyor

En son Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Alper rolünü canlandıran oyuncu Kadir Doğulu, doğa ve ava meraklı bir isim. Her fırsat bulduğunda köpekleri ile doğada geziye çıkan ünlü oyuncu, avcı olmaya karar verdi. Doğulu, kaçak avcılara örnek olacak bir davranışta bulundu.

Ünlü oyuncu Avcılık Belgesi ve Avcılık İzni almak için gerekli işlemlere başladı. Doğulu ilk olarak üç hafta avcılık kursuna gitti. Kurs sonrası “Avcı Eğitimi Kurs Bitirme Belgesi”ni (Sertifika) almak için sınava giren Doğulu, imtihanı geçerse Avcı Sertifikasını alacak.

Doğulu, bugün Instagram sayfasında atış eğitimindeki görüntülerini paylaştı. Karşısında dizili olan hedeflere peş peşe atışlar yapan Doğulu, bu işe ne kadar hakim olduğunu herkese gösterdi. İşte Kadir Doğulu’nun atış eğitimindeki o görüntüleri.

 

 

Kaçak avcılık, ülkemizdeki doğal ortamı korumanın önündeki en büyük engellerin başında geliyor. Avcılık eğitmeni ve Sefaköy Avcılık Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkan Vekili Hüseyin Adiller, avcılığa meraklı olanları kaçak avcılık konusunda uyarırken, resmi avcı olabilmek için de yol gösterici bilgiler paylaştı.

Sefaköy Avcılık Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkan Vekili Hüseyin Adiller ve Kadir Doğulu

Adiller, “Doğal hayatı korumak her vatandaşın, vatandaşlık görevleri arasında. Geleceğimizi korumak doğal hayatı korumaktan geçiyor. Bu nedenle avcılığa meraklı olanların kurallara uyarak resmi yollardan avcılık yapmaları büyük önem taşıyor. Ülkemizde Avcılık Belgesi ve Avcılık İzni olmadan avcılık yapmak yasak. Kaçak avlanmanın cezaları, yasak avlanmayla yaban hayatında ve ekosistemde meydana gelen tahribat ve eksilme nedeniyle, av hayvanı türlerine göre 350 TL’den 60 bin liraya kadar değişiyor. Oysaki vatandaşlarımız düşük maliyetlerle Avcılık Belgesi ve Avcılık İzni alarak kurallara uygun bir şekilde, doğal hayata zarar vermeden avlanabilirler. Bu izinleri almak için harç makbuzu, fotoğraf, ikametgah belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, sabıka kaydı gibi birkaç belge gerekiyor. Bize başvuran avcılarımıza, avcılık izinlerini almaları için gerekli desteği sağlıyoruz. ”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ