Akıllı Gündem

Japonlar hava basıncını ayarlayan akıllı yatak geliştirdi

Hiroşima menşeli Molten Corp isimli şirket yaşlı ve yaraları olan insanlara yeni Leios yataklarıyla yardımcı olmayı umuyor. Bu yatak uyku sırasında oluşan ağrıları azaltıyor ve dolaşım sisteminin düzgün çalışmasını sağlıyor.

Japonlar hava basıncını ayarlayan akıllı yatak geliştirdi

İyi bir uyku için artık birçok uygulama var; ancak Japon üretici Molten Corp bir adım daha ileri atarak akıllı yatak yaptı.

Hiroşima menşeli şirketin Leios havalı yatağı akıllı teknolojisi sayesinde uyku ve dinlenme için uygun pozisyonda olup olmadığınızı biliyor. Hedef kitlesi yaşlı ve hasta kişiler olan yatağın vücut basınç kontrolü özelliği hava hücrelerinin basıncını ayarlayarak kişiye en uygun pozisyonu belirler. Bu ayarlama sayesinde yatakta yaşanan kas kasılmaları önlenir ve uyurken oluşan ağrıları azaltır. Bunların yanında kan dolaşım sisteminin sorunsuz çalışmasını sağlar.

Molten Corp ve Tokya Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen projede yatağa dahil olan bir monitör ve kontrol paneli de var. Ekran, yatakta yatan kişinin anlık vücut analizini yapar. En çok hangi kısmın rahatlamaya ihtiyacı olduğunu tespit eder. Buna bağlı olarak kontrol paneli ile kullanıcının pozisyonu değiştirilebilir.

Aynı zamanda monitör, diğer uygulamaların sunduğu imkanları da sunuyor. Uyku halindeyken yapılan fiziksel hareketlerini gösterir ve kullanıcıların uyku kaydını alır.

Akıllı yatak ısıtma ve serinletme gibi ek konfor özellikleri de sunuyor.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ