Akıllı Gündem

İzleyiciler erotik televizyon kanalı yerine o kenti aradılar ortalık karıştı

İrlanda’nın Westport şehrinde yaşayanların başına fıkra gibi bir olay geldi. Erotik tv kanalı izleyicileri sürekli bu şehirdeki insanları aramaya başladı. İşte olayın detayları…

İzleyiciler erotik televizyon kanalı yerine o kenti aradılar ortalık karıştı

Erotik tv kanalı Babestation’ın izleyicileri İrlanda’nın Westport şehrinde yaşayanlarının başına dert oldu. Fıkralara konu olacak olayın nedeni ise İrlanda’nın 098’le başlayan numaraları…

Erotik televizyon kanalı izleyicilerinden gece yarısı gelen telefonlar nedeniyle sahil kenti Westport’taki İrlandalılar ayaklanmış durumda.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre karışıklığın sebebi, Babestation’ı aramak isteyen İrlandalıların 098’le başlayan numaraları, uluslararası telefon kodunu başına eklemeden aramaya çalışması.

Oysa İrlandalıların, İngiltere’ye ait telefon numaralarını tuşlarken, başına uluslararası telefon kodu olan ’00 44’ü tuşlamaları gerekiyor.

‘Yapabileceğimiz her şeyi yaptık’
Bölgesel Kalkınma Bakanı Michael Ring, sakin ve turistik bir kent olan Westport’ta yaşayanların durumdan “rahatsız olduklarını ve sinirlendiklerini” belirtti.

İrlanda’nın Sunday Independent gazetesine konuşan Michael Ring, “Bu insanlar gecenin bir yarısı bu telefonları alıyorlar” dedi.

Ring, yaşlı ya da hasta yakınları olanların telefonlarının meşgul edildiğine dikkat çekti.

Erotik kanal Babestation izleyicilerinin telefonları nedeniyle yaşanan sorun, polisten İrlanda’daki yayın müdürlüğüne kadar birçok yetkili makama bildirildi.

Ancak polis “yapabilecekleri her şeyi yaptıklarını” ve güçlerinin sınırlı olduğunu söyledi.

‘Numaralarınızı değiştirmeyin’ çağrısı
İrlanda Yayın Müdürlüğü yöneticileri ise, konuyla ilgili bir şikayet üzerine Babestation kanalının temsilcileriyle konuştuklarını belirtti.

Şikayetleri takip eden Bakan Michael Ring, “Bu sorunun halen devam ediyor olması talihsizlik” dedi.

Michael Ring ayrıca, kenttekilere bu yanılgı nedeniyle numaralarını değiştirmelerine gerek olmadığı çağrısı yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ