Akıllı Gündem

İşte Obama ailesinin taşınacağı yeni ev

ABD Başkanlığının kendisini yorduğunu açıklayan Obama, başkanlığı bıraktıktan sonra ilk yapacağı işi açıkladı. Ocak’ta görevinden ayrılacak Obama ailesinin taşınmayı planladığı yeni ev de hemen hemen belli oldu. İşte Obama ailesi hakkında son gelişmeler.

İşte Obama ailesinin taşınacağı yeni ev

Kolay değil dünyanın en güçlü ülkesi Amerika’yı sekiz yıl boyunca yönetmek. Aldığı kararlar sadece ülkesini değil tüm dünyayı etkiliyor. Bahsettiğimiz kişi ABD Başkanı Barack Obama. Artık başkanlığının son günlerini geçiren Barack Obama, çok yorulduğunu söylüyor.

ABD Başkanı, görevini bıraktıktan sonra bol bol dinlenecek. Başkan Obama’nın görevi bıraktıktan sonraki en büyük planı bu. Ocak’ta başkanlık koltuğunu devretmeye hazırlanan Obama, yorgunluğunu böyle atmayı hedefliyor. Kuzey Carolina’da gençlerle bir araya gelen Barack Obama, iki hafta aralıksız uyuduktan sonra eşi Michelle Obama‘yı güzel bir tatile çıkaracağını da anlattı. Sekiz yıl boyunca sadece ülkesini değil tüm dünyayı etkileyen kararlar almak zorunda kalan Başkan Obama, siyasetin zorluklarına vurgu yaptı.

Obama, “Aslında siyasette spor gibi. Kamuoyunun gözü önünde yenilgiye uğruyorsunuz ve herkes bunu biliyor. Herkes sizin başarısızlığınızı konuşuyor. Bu gerçekten çok kötü bir duygu. Ölüm döşeğindeyken ne imzalamadığım yasa tasarılarını, ne yaptığım konuşmaları, nede Nobel Barış Ödülü’nü kazanmamı hatırlayacağım.” dedi.

obama-ev

OBAMA AİLESİ BU EVE TAŞINMAK İSTİYOR

Barack Obama, Beyaz Saray’dan sonra şimdi de oturmak için kendisine yeni bir ev arıyor.

Obama, ailesiyle birlikte Washington’da 9 odalı bir eve taşınmayı planlıyor. 6 milyon dolarlık ev, Beyaz Saray’a sadece 3 kilometre uzaklıkta. Kalorama kentindeki evin aylık kirası ise 22 bin dolar.

2

Eski Başkan Bill Clinton’ın danışmanı Joe Lockhart‘a ait villa, Obama ailesinin yeni evi olacak gibi gözüküyor. Chicagolu olan Obama çifti, kızları Sasha liseyi tamamlayana kadar Washington’da kalmayı planlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ