Akıllı Gündem

İstanbul’da en çok trafik kazası bu noktalarda oluyor

Son dönemde yaşanan üzücü trafik kazalarının ardından yol güvenliği bir kez daha tartışılıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul’da trafik kazalarının haritasını ve dikkat edilmesi gereken kara noktaları belirledi. 

İstanbul’da en çok trafik kazası bu noktalarda oluyor

İstanbul’da son 7 ayda yaklaşık 24 bin trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 90 kişi hayatını kaybetti, 11 bin 980 kişi yaralandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü trafik kazalarını azaltabilmek amacıyla kazaların haritasını çıkardı. Müdürlük, en çok kazaların olduğu bölgeleri belirledi.

Listenin ilk sırasında D-100 otoyolu var. İstanbul’da sürücülerin en çok dikkat etmeleri gereken yerlerin başında D-100 otoyolundaki Harem-Tuzla arasında kalan güzergah. Çünkü  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne göre en çok kaza bu yolda meydana geliyor. 2017 yılının ilk 5 ayında bu yolda 199 tane kaza meydana geldi.

Listenin ikinci sırasında 188 kazayla D-100 otoyolu Haramidere-Edirnekapı bölümü var. TEM otoyolu güney yolu üçüncü, Kadıköy-Pendik sahil yolu ise en çok kaza olan dördüncü güzergah.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, kazaların yoğun yaşandığı güzergahlarda önlemleri artırdı.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne göre kazalarda en önemli etken insan faktörü. Kazaların en önemli sebebi trafik kurallarına uymamak, hız ve hatalı sollama. Ölümlü kazalarda başlıca etken ise emniyet kemeri takmamak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ