Akıllı Gündem

İstanbul Emniyeti’nden 1227 UBER sürücüsüne ceza!

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 1227 adet UBER sistemine dahil olan araç sürücüsüne ceza kesildi.

İstanbul Emniyeti’nden 1227 UBER sürücüsüne ceza!

lüks araç/taksi hizmeti UBER’E İtalya ve Danimarka’nın ardından bir darbede Türkiye’den. İstanbullu taksi esnafının şikayeti üzerine harekete geçen İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, 1227 UBER sürücüsüne ceza kesti.

UBER’e karşı denetimlerin sıklaştırıldığını belirten Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Sivil Trafik Ekipler Amirliğimizce yapılan kontrol ve denetimlerde; ilimizde 01.01.2017-10.04.2017 tarihleri arasında yetkisiz ve izinsiz taşımacılık yaptıkları tespit edilen 1227 adet UBER sistemine dahil olan araç sürücüsüne 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun Ek-2/3 “İlgili belediyeden izin veya ruhsat almaksızın, belediye sınırları dâhilinde ticari amaçlı yolcu taşımak” maddesine istinaden cezai işlem uygulandığı anlaşılmış olup konu ile ilgili denetim ve kontrollerimiz devam etmektedir.” denildi.

UBER’den konu hakkında resmi açıklama bekleniyor. Uber’in Türkiye’deki akıbetinin ne olacağını önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ