DOLAR
32,1499
EURO
34,9657
ALTIN
2.436,36
BIST
10.656,96
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
21°C
İstanbul
21°C
Hafif Yağmurlu
Salı Açık
25°C
Çarşamba Açık
27°C
Perşembe Az Bulutlu
26°C
Cuma Açık
28°C
SON DAKİKA
23:37 Ttb, Filistin Ziyareti İçin Yeniden Başvurdu!
22:09 Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’ya Bugün Çeşitli Sivil Toplum Örgütü Ve Siyasi Parti Temsilcileri, İş İnsanları Ve Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Yöneticileri ‘Hayırlı Olsun’ Ziyaretinde Bulundu
21:20 25 Yıldır Gaziantep’te, 10 Bini Aşkın Doğuma Tanıklık Etti
21:07 Hemşire Akademisyen Aykar’dan, Eskişehir Şehir Hastanesi Yöneticilerine Çağrı!
21:02 Ic Enterra Yenilenebilir Enerji İtalya’ya Açılıyor
19:10 Bakteri Tespit Edilen Etlerin ‘Halka Satılmış Olabileceği’ İddiaları Asılsız
19:10 Malatya Zabıtası ‘Fiyat’ Denetimi İçin Sahada
19:04 Ab Türkiye Delegasyonu’ndan Konya’ya Ziyaret
19:03 Başkan Zeyrek: “Aydınlık Geleceğimizin Yarınları İçin Çalışıyoruz”
19:03 Yenişehir’de Gece-Gündüz Temizlik Mesaisi
18:41 Kandıra Belediye Başkanı Erol Ölmez Şenliğe Katıldı
18:40 Yenişehir Belediyesinin İş Birliği İçerisinde Olduğu Projeye Tübitak’tan Destek
18:38 Burhaniye Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi, Türkiye Devecilik Kültürü Ve Deve Güreşleri Federasyonu’nun (Degüf) Önemli Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı
18:38 4. Global Gastroekonomi Zirvesi, Rams Global Sponsorluğunda Düzenlendi
18:36 7 Mahalleye İçme Suyu İleten Hat Bir Günde Yenilendi
18:27 Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Bir Seçim Vaadini Daha Gerçekleştiriyor
18:20 Muğlalı Milli Sporculara Gümüş Madalya
18:20 Başkan Alemdar Vatandaşa Meclisin Kapısını Açtı
18:03 Tep’ten, Büyük Emekliler Mitingi’nde Hükümete Çağrı
18:03 Mustafa Yeneroğlu: “Filistin İçin Eylem Yapmak Onurdur”
TÜMÜNÜ GÖSTER →

İş Bırakan Sağlık Çalışanlarından Mesaj: “Devletin Memuru Yoksul Olamaz!”

Memur zammını protesto etmek amacıyla sağlık çalışanları 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirerek basın açıklamalarında bulundu.

İş Bırakan Sağlık Çalışanlarından Mesaj: “Devletin Memuru Yoksul Olamaz!”
A+
A-

Memur zammını protesto etmek amacıyla sağlık çalışanları yurt genelinde 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirerek basın açıklamalarında bulundu. Genel Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Genel Sağlık-İş) ile Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN) ülke genelinde 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Sağlık çalışanları İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere tüm illerde iş bırakarak memur maaş zammını protesto etti. 

İş Bırakan Sağlık Çalışanlarından Mesaj: “Devletin Memuru Yoksul Olamaz!”

Yoksulluk Sınırı Altında Yaşamayı Kabul Etmiyoruz!

Genel Sağlık-İş ve HEP-SEN memurun açlık sınırı altında maaş almasının kabul edilemeyeceğini, taleplerinin yoksulluk sınırı üzerinde 35 bin TL net temel maaş olduğunu haykırdı. Sendikalar talepleri karşılanana kadar alanlarda olacaklarını ifade ederek, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, vazgeçmiyoruz. Devletin Memur devletin itibarıdır. Devletin memuru yoksul olamaz ve yoksulluk sınırı altında yaşamayı kabul etmiyoruz” sloganları attılar. 

İş Bırakan Sağlık Çalışanlarından Mesaj: “Devletin Memuru Yoksul Olamaz!”

HEP-SEN: Zaman Susma Zamanı Değildir, Savaşacağız!

HEP-SEN İzmir Şube Başkanı Kemal Yılmaz basın açıklamasında, “Sahanın hareketi, hepimizin sendikası HEP-SEN olarak, bu danışıklı dövüş tiyatrosuna karşı, kamu emekçisinin, eğitimin, nitelikli işin değersizleştirildiği sisteme karşı yine sahalardayız. Bu danışıklı dövüş tiyatrosuna karşı, kamu emekçisinin, eğitimin, nitelikli işin değersizleştirildiği sisteme karşı yine sahalardayız. Komik yüzde 17,55 zam oranını mı? Emekliliğe yansımayacak, yürürlük tarihinin 15 Temmuz olması nedeniyle 3 bin 750 TL kayıp yaşatacak, taban ve sabit ek ödemeye yansımayacak 8 bin TL seyyanen zammı mı? İşçi aylık 10 bin TL geriye dönük ödeme alırken, memurun yanlızca bin 400TL alacak olmasını mı? Zam ve oranlar konusunda aynı tiyatroların her sene tekrar edişini mi? Tehditle, baskıyla üye yapıp, ayda üç kuruşa sizi tutmaya çalışan, o kadar üyeye rağmen net bir şekilde talep ettikleri maaşı dahi söyleyemeyen sistem sendikalarını mı? Bu oluşumlara ve aynı zihniyetin eserleri besleme yeni oluşumlara kananları mı?” diyerek başladı. Yılmaz, “Haykıracağımız her şeyi zaten biliyorsunuz! En düşük devlet memuru maaşının 35 bin TL üzerinde olmasını, eğitim ve yapılan işin niteliğine göre adil bir skalanın belirlenmesini, 6 aylık “sözde” enflasyon farkı uygulamasına son verilerek, aylık bazda güncelleme yapılmasını, tüm sağlık profesyonelleri için emekliliğe yansıyacak tek kalemde maaş isteğimizi ve daha birçok özlük hakkı talebimizi defalarca, detaylı şekilde her platformda yayınladık, dile getirdik. Artık konuşma zamanımız bitti, biz savaşacağız, siz de destek vereceksiniz! Etkili sendikacılık isteyip, bunu meydanlarda hakkıyla yapanlara destek olmayacaksanız, biz gücümüzü sizden değil de nereden alacağız? Eleştirdiğiniz yancı sendikacılıktan mı? Bir yere varmayan, varamayacak olan kooperatifçi sendikacılıktan mı? Besleme sendikacılıktan mı?” dedi. 

Zaman susma zamanı, tarafsızlık zamanı değil diyerek seslenen Yılmaz şunları söyledi: “Zaman memurun yoksulluğa itildiği ve değersizleştirildiği köhne zihniyete, etkisiz sendikacılığa son verme zamanıdır.Tüm kamu emekçilerini, kendilerini bu maaşlara ve haklara layık gören sendikalardan, onların küçük  yavrularından istifa etmeye davet ediyoruz. Müsaade edin; kara tablonun faturasını hepimize kesen torpilcileri, rantçıları, emeğimize ihanet edenlerin tamamını temizleyelim, emeğinizin hakkı için, bizi bu yolda yalnızlığa terk etmeyin!” 

İş Bırakan Sağlık Çalışanlarından Mesaj: “Devletin Memuru Yoksul Olamaz!”

Genel Sağlık-İş: Alanlarda Olmaya Devam Edeceğiz!

Genel Sağlık-İş İzmir Şube Sekreteri Ali Kemal Akgül, “Bugün yine sözün bittiği yerde, meydanlarda, eylemdeyiz. Bin 150 odalı sarayı devletin itibarı olarak görenlere, halkı aç yatarken yandaşlarına halkın kaynaklarını akıtan kifayetsiz muhterislere, kendilerini bu ülkenin sahibi sanarak, 21 yılda yerleştirdikleri sadaka kültürünü normalmiş gibi sunanlara, bu meydanlardan bir kez daha sesleniyoruz. Devletin itibarı, halkın refah seviyesi ile kamu çalışanlarının emeğine verilen değer ile ölçülür. Eğer gerçekten devletin itibarını düşünüyorsanız, memurları yoksulluğa mahkum edemezsiniz” diyerek konuşmasına başladı. 

Genel Sağlık İş Olarak Meşru Alanda Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz

Akgül şöyle devam etti: “Sendikamız Genel Sağlık-İş çatısı altında örgütlenen binlerce sağlık emekçisiyle birlikte haksızlıklar karşısında alanlarda olmaya devam edeceğiz, haklı sesimizi tüm yurttaşlara duyurmak için haykırmaya, eylemler yapmaya, kamu emekçisinin yanında olması gereken bir sendikanın ne yapması gerekiyorsa, onu yapmaya devam edeceğiz. Hakkımızı alıncaya kadar meydanlarda olacağız. Rüzgârın karşıdan estiği zamanlarda burada olduğumuz gibi, hesap döndüğü zaman da tam burada olacağız. Bugün tüm bunları söylemek, sağlık emekçilerinin haklı taleplerini dile getirmek amacıyla acil sağlık hizmetlerini aksatmayacak şekilde tüm Türkiye genelinde bir gün süreyle iş bıraktık. Genel Sağlık İş olarak, sağlık emekçilerinin insan onuruna yaraşır yaşam ve çalışma koşullarına kavuşmaları için her zaman her meşru alanda mücadele etmeye devam edeceğiz”  (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.