Akıllı Gündem

İranlı sanatçıların Türkiye çıkarması

Self Discovery adlı karma sergi Nişantaşı’nda İdil Sanat Galerisi’nde açıldı. İranlı 90 sanatçı İstanbul’da adeta İran sanat çıkarması yaptı.

İranlı sanatçıların Türkiye çıkarması

İranlı sanatçıların Türkiye çıkarması başladı. Aralarında sulu boya, yağlı boya, fotoğraf ve takı tasarımlarıyla uğraşan toplam 90 sanatçı İstanbul’da eserlerini sergiliyor. Nişantaşı İdil Sanat Galerisi’nde açılan Self Discovery (kendini keşfet) adlı karma sergi ile İran sanatına ait farklı eserler sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Görkemli bir açılış töreni ile Türk sanatseverlerle buluşan İranlı sanatçılar, ülkelerinin derin köklerine sahip kültür ve sanatını sergiliyor.

Serginin küratörlüğünü Nidra Art Group’tan Yeganeh Soltani ve Mohsen Mohammadzadeh yapıyor.

İran’ın farklı kentlerinde yaşayan ve branşlarında ünlü olduklarını söyleyen sanatçılar “İstanbul bir dünya kenti. Kültürün, sanatın ve tarihin iç içe geçtiği harikulade bir şehir. Bu nedenle eserlerimizi İstanbul’da sergileme şansı bulduğumuz için kendimizi mutlu hissediyoruz.” dediler. İranlı sanatçıların karma sergisi 8 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacak. Sergi saat 10.00 – 18.00 arasında gezilebilecek.

Serginin küratörü Yagenah Soltani (sol başta)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ