Akıllı Gündem

iPhone’da silinen verileri iCloud’dan geri yükleme

iPhone ve iPad’de silinmiş dosyalar, rehber ve takvim verilerini iCloud üzerinden tüm verileri yeniden yüklemeden, seçerek geri yükleme nasıl yapılır? iPhone rehber silindi, silinen rehberi geri getirme, iPhone silinen verileri kurtarma, iPhone silinen kartvizit kurtarma, iPhone silinen kişileri kurtarma, iPhone silinen fotoğrafları kurtarma, iPad silinen verileri geri getirme, Leawo iOS Data Recovery indirme, iPhone silinen verileri geri getirme nasıl yapılır?

iPhone’da silinen verileri iCloud’dan geri yükleme

iPhone ve iPad’de kazayla önemli dosyalarınızı, rehberinizi ve verilerinizi silebilirsiniz veya kaybedebilirsiniz. Apple, bu ihtimali düşünerek iCloud vasıtasıyla otomatik backup sağlayarak, verilerin bulutta acil bir durum ihtimaline karşı güvenli bir şekilde depolanmasına olanak sağlıyor. Eğer sildiğiniz bir dosyayı (rehber, takvim kaydı, hatırlatma gibi) geri yüklemek isterseniz, şimdiye kadar iTunes ya da iCloud yoluyla tüm cihazı geri yüklemek zorundaydınız. Apple yeni sunduğu özellik sayesinde bu zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. iCloud’un web uygulaması tüm cihazı geri yüklemek yerine, hangi dosyaları geri yüklemek istediğinizi seçmenize imkan tanıyor. Yani bilgisayarınızda iCloud kullanarak geri yüklemek istediğiniz belirli dosyaları seçip yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek iCloud üzerinden dosya seçerek geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bilgisayarınızdan iCloud’a giriş yapın.

Masaüstü tarayıcınızdan www.iCloud.com’a Apple ID ile giriş yapın. iCloud web sitesi mobil cihazlarda desktop siteyi açsanız bile iyi çalışmayabilir.

Ayarlara git

iCloud menüsünden ayarları seçtikten sonra sol alt köşedeki gelişmiş ayarlara gidin.  Gelişmiş ayarlar sekmesinin altında üç seçenek bulacaksınız:

  • Dosyaları geri yükle(iCloud uygulamasını destekleyen uygulamadan)
  • Rehberi geri yükle
  • Takvimi ve hatırlatmaları geri yükle

Bu ayarlardan herhangi birini kullanarak verilerinizi önceki iCloud backuplarından geri yükleyebilirsiniz.

 

Backup dosyanızı bulun

Hangi seçeneği seçerseniz seçin backup (yedekleme) arşivinizi görebileceğiniz bir pencere açılacak. Burada birkaç aylık backup geçmişinizi görüp ihtiyacınız olan şeyi geri yükleyebileceksiniz.

Backup dosyalarını geri yükleme

Eski datanızı geri yüklemeye hazır olduğunuzda Restore (geri yükle) butonuna basın ve bekleyin. Yükleme tamamlandığında iCloud ve Apple ID’niz ile eklentili e-mail adresiniz yoluyla bir bildirim alacaksınız.

Dosyalarınız geçmişte olduğu gibi yine cihazınızda hiç silinmemişçesine duruyor olacak.

‘iPhone rehber silindi, silinen rehberi geri getirme, iPhone silinen verileri kurtarma, iPhone silinen kartvizit kurtarma, iPhone silinen kişileri kurtarma, iPhone silinen fotoğrafları kurtarma, iPad silinen verileri geri getirme, Leawo iOS Data Recovery indirme, iPhone silinen verileri geri getirme

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ