Akıllı Gündem

iPhone’da olmayan 5 özellik

iPhone akıllı telefon pazarının bir numarası olsa da halen rakiplerinde olan bazı özelliklere sahip değil. İşte rakiplerinde olup iPhone’da olmayan 5 özellik.

iPhone’da olmayan 5 özellik

iPhone çok şey yapabilir, ancak diğer telefonların sahip olmadığı birkaç özellik var. iPhone’un rekabetin neden geride kaldığına dair 5 örnek.

1- Kablosuz ve hızlı şarj

iPhone’un Android rakipleri uzun süredir kablosuz ve hızlı şarj özelliğini tüketicilerine sunuyor ancak Apple bu konuda hala adım atmış değil. Apple, iPhone 8’de de bu özelliği tüketicilere sunmazsa rakiplerinden oldukça geri kalmış olacak. Samsung, LG, Sony ve Google ise cihazlarında kablosuz şarj sunuyorlar.

2- Genişletilebilir hafıza

Bugüne kadar üretilen iPhone’lar, genişletilebilir hafıza seçeneği sunmadı. Şu anda iPhone’lar 32GB,128GB ve 256GB’lık hafıza seçenekleri ile satışta.Android telefonlarda ise tam tersi bir durum var.

Android cihazlarda bulunan SD kart hafıza kartı yuvası sayesinde telefonların hafızası genişletilebiliyor.

3- Çift SIM Kart kullanımı

Muhtemelen Apple, iPhone telefonlarda bu özelliğe hiç bir zaman yer vermeyecek. Android işletim sistemli telefon markaları da bu özelliğe bazı modellerinde yer veriyor.

4- Varsayılan tarayıcı değiştirme

iPhone’a Chrome, Firefox gibi tarayıcılar yükleyebilirsiniz ancak Android’in yaptığı gibi iPhone’unuzun varsayılan tarayıcısını değiştiremezsiniz. Varsayılan tarayıcı her zaman Safari’dir.

5- 3. parti uygulama yüklemeleri

Android’de Google Play harici uygulamaları yükleyebiliyorken, iPhone’da jailbreak yapmadığınız sürece 3. parti uygulamaları kullanamazsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ