Akıllı Gündem

iPhone’da kredi kartı bilgilerini çalan bu mesaja dikkat!

Siber korsanlar iPhone kullanıcılarının kredi kartı bilgilerini ele geçirmek için yeni bir yöntem geliştirdi. iPhone’a gönderilen bir mesaj ile kullanıcıların bilgileri ele geçiriliyor. İşte detaylar…

iPhone’da kredi kartı bilgilerini çalan bu mesaja dikkat!

Siber korsanlar, iPhone kullanıcılarına yönelik yeni bir kimlik avı saldırısı başlattı. iPhone’a yazılım olarak müdahale edemeyen siber korsanlar, bu sefer mesaj yöntemine başvurdular. Korsanlar gönderdikleri mesaj ile kullanıcıların kredi kartı bilgilerini ele geçirmeyi başardılar.

Reddit forumlarında ortaya çıkan bilgiye göre korsanlar, iPhone kullanıcılarına Apple kimliğinin geçici olarak devre dışı bırakıldığını bildiren bir metin mesajı gönderiyor. Mesajın Apple’dan geldiğine inanan kullanıcılar, korsanların tuzağına düşüyor. Mesajda iCloud hesabına ulaşmak için yerleştirilen tuzak bağlantıya tıklayan iPhone kullanıcıları, Apple tarafından hazırlanmış kredi kartı bilgilerini girebilecekleri sahte bir sayfaya yönlendiriliyor. Kart bilgileri girildiğinde hackerler bütün bilgileri kopyalamış oluyor.

Geçen senede buna benzer bir kimlik avı girişimi yaşanmıştı. O olayda kullanıcılara Apple kimliği süresinin dolduğu belirtilen bir mesaj gönderilmiş ve kullanıcılar sanki Apple tarafından hazırlanmış bir web sayfasına yönlendirilerek bilgileri çalınmıştı.

Siber korsanların bu girişimi son olmayacak. O yüzden iPhone kullanıcılarının bu tarz mesajlara itibar etmemeleri ve Apple’ın böyle bir mesaj göndermeyeceğini unutmamaları gerekiyor.

 

Apple 200 milyon iPhone 8 satmayı hedefliyor

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ