Akıllı Gündem

iPhone Wi-Fi kablosuz modem hotspot olarak nasıl kullanılır

iPhone ve iPad’in hotspot özelliğini kullanarak Wi-Fi kablosuz modem olarak nasıl kullanılır? iPhone 7, iPhone 6S, iPhone 6, iPhone 5S ve iPad, iPad Air, iPad mini cihazları Wi-Fi kablosuz modem nasıl yapılır? Kişisel Erişim Noktası ile Internet bağlantınızı paylaşma

iPhone Wi-Fi kablosuz modem hotspot olarak nasıl kullanılır

Apple, dünyada milyonlarca satan iPhone telefonunda, kullanıcılarının çok işine yarayacak bir özellik kullanıma sundu. iPhone 4 ile başlayan bu özellik kablosuz modem veya diğer adıyla ”Kişisel Erişim Noktası”. Bu özellik ne işe yarıyor kısaca anlatmak gerekirse. iPhone üzerinde kullanılan internet paylaşıma açılarak iPhone, beş cihaza kadar bağlanılabilen bir kablosuz modem oluyor.

Örneğin yazlıkta, piknikte veya modemin olmadığı herhangi bir yerdesiniz, bilgisayardan internete girmeniz gerekiyor ve bir iPhone 4 veya üzeri cihaza sahipsiniz, iPhone”dan Kişisel Erişim Noktasını açıyorsunuz, bilgisayarınızdan Wi-Fi ağ üzerinden iPhone ile o anda internete bağlanabiliyorsunuz. İşte bu kadar basit.

Bu özelliği nasıl aktif edeceğinizi aşağıda adım adım ve resimli olarak anlatacağız.

1- iPhone Ayarlar menüsüne girin
2- Hücresel seçeneğine girip Hücresel Veri ve 3G veya LTE’yi Etkinleştir”in

 

3- Tekrar Ayarlar menüsüne dönün

4- Kişisel Erişim Noktası seçeneğine tıklayıp aktif edin

 

5- Kişisel Erişim Noktası menüsü içinde bulunan Wi-Fi Parolası seçeneğine tıklayıp kendinize bir Wi-Fi şifresi/parolası oluşturun. Bu konuya çok dikkat edin önemli. Bu şifreyi oluşturmazsanız, başkaları sizin iPhone”ununuz üzerinden internete bağlanabilir. Bilgisayarınızı iPhone ile eşleştirirken bu şifre size lazım olacak.

 

6- Bilgisayarınız veya hangi cihazla iPhone”a bağlanmak istiyorsanız, o cihaz üzerinden kablosuz ağları aratın. Karşınıza iPhone”ununuzun adı çıkacak.

7- Kablosuz ağ listesinde gördüğünüz iPhone”a tıklayın.

8- Size şifre soracak. iPhone”da oluşturduğunuz Wi-Fi şifresi/parolasını girin

Tebrikler.. iPhone”unuzun ekranının üst tarafında mavi bir bant çıktıysa başardınız. Artık internete iPhone üzerinden bağlanıyorsunuz. 5 cihaza kadar yüksek hızda internete bağlanabilirsiniz.

Ancak şarjınız hızlı tükenecektir, bu konuya dikkat edin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ