Akıllı Gündem

iPhone ve iPad’de büyük harf nasıl yapılır? CAPS LOCK özelliği

Apple cihazınızı yeni aldınız ve büyük harf yapmayı bilmiyorsunuz. İşte iPhone ve iPad’de büyük harf yapmak için CAPS LOCK özelliğini kullanma..

iPhone ve iPad’de büyük harf nasıl yapılır? CAPS LOCK özelliği

iOS işletim sistemi kullanan iPhone, iPad ve iPod’da büyük harf nasıl yapılır? Bilgisayarlarda CAPS LOCK olarak adlandırdığımız büyük harf özelliği Apple‘ın mobil cihazlarında tek tuşa basarak aktif hale getirilebiliyor. Mesaj veya notlarınızı yazarken büyük harf yazmak istediğinizde klavyede bulunan Shift yani, klavyenin sol kısmında yer alan yukarı ok butonuna çift tıklamanız yeterli.

Satırın tamamını büyük harf yazmak istiyorsanız Shift ( klavyenin sol kısmında yer alan yukarı ok butonuna ) butonuna iki defa basmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptığınızda Shift butonunun altında – eksi işareti belirecek. Artık satırın tamamını büyük harfle yazabilirsiniz.

Sadece tek bir harfi büyük yazmak istiyorsanız Shift ( klavyenin sol kısmında yer alan yukarı ok butonuna ) butonuna bir defa basmanız yeterli. Bu işlemi yaptığınızda Shift butonunun koyu bir renk olduğunu göreceksiniz. Siz büyük harfi yazdıktan sonra, klavye tekrar küçük harfe dönecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ