Akıllı Gündem

iPhone ve MacBook tek bir cihazda mı gelecek

Apple, iPhone ve MacBook’u bir araya getiren yeni bir patent aldı. Teknoloji devi iki cihazı aynı kutuda mı satmayı hedefliyor.

iPhone ve MacBook tek bir cihazda mı gelecek

Bugüne kadar geliştirdiği yeni teknolojilerle bulunduğu sektörlere yön veren Apple, yenilikçi anlayışını geliştirdiği patentlere borçlu. Sürekli yeni patent başvuruları yapan Apple’ın geliştirdiği bu patentlerin bazıları heyecan verici olsada bazıları ise hayalden öteye gitmiyor. Teknoloji devinin yeni bir patenti daha basına yansıdı. Apple’ın aldığı yeni patent, MacBook ile iPhone’u bir araya getirerek yeni bir segment oluşturuyor.
Bu patentte ekran ve klavye dışında hiçbir donanımı bulunmayan bir bilgisayar yer alıyor. iPhone bu bilgisayara yerleştirildiğinde bilgisayar gücünü telefondan alarak çalışıyor. Böylece daha uygun bir fiyata MacBook deneyimi yaşamak mümkün hale geliyor.


Aslında Apple’ın aldığı bu patent dünyada bir ilk değil. Zira HP Elite x3 Lap Dock isimli cihaz halihazırda telefonu dock’a yerleştirerek kullanılmasına olanak sağlıyor. Apple’ın aldığı patentin farkı ise iPhone’un trackpad olarak kullanılabilmesi. Trackpad kısmına yerleştirilen iPhone’un dokunmatik ekranıyla ekranda kontrol sağlanabileceği belirtiliyor.

Alınan bir diğer patent ise iPad’i ekran olarak kullanıyor ve trackpad’li klavye yer alıyor. Ancak bunun iPhone’lu patente göre biraz daha az dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü zaten piyasada klavyeli iPad Pro bulunuyor. iPhone ve iPad işin içinde olduğu için patentteki cihazlarda iOS işletim sistemi kullanıldığını söylemek mümkün. Ancak iOS’te trackpad’in nasıl çalışacağı meçhul. Yalnızca patenti alınmış olan cihazların gerçeğe dönüp dönmeyeceğini zaman gösterecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ