Akıllı Gündem

iPhone ile yatağa girdi ölümden döndü

iPhone’u ile uyuyan ABD’li Wiley Day, dikkatsizliği nedeniyle az daha ölüyordu. Boğazında üçüncü derece yanıklar oluşan Day, son anda boğulmaktan kurtuldu. İşte iPhone ile uyuyan Wiley Day’in başına gelen talihsiz kazanın detayları.

iPhone ile yatağa girdi ölümden döndü

iPhone yine hayati bir kazaya karıştı. Ama bu seferki kaza direkt iPhone’dan kaynaklanmıyor. Bugüne kadar iPhone’ların patladığı veya yandığı haberleriyle sıklıkla karılaşıyoruz. Son haber ABD’den geldi. Ama bu sefer olayın içinde olan iPhone, olayın sorumlusu değil. Sorumlu dikkatsiz kullanıcı.

ABD’li  32 yaşındaki Wiley Day, iPhone’unu şarja takıp yatağında uyuya kaldı. iPhone şarjda iken uyuya kalan Day, oldukça talihsiz ve enteresan bir şekilde ölümden dönmüş. Sebebi ise, boynundaki kolyenin, hemen yatağın yanı başındaki komodinin üzerine çektiği uzatma kablosu prizine taktığı iPhone şarj aletine “dolanması”. Bunun neticesinde bir anda elektrik şokuna maruz kalan Wiley Day, can havliyle kendini yataktan atarken tutulduğu gerilim bir yana, kolyenin de gerilmesiyle birlikte boğulma tehlikesine maruz kalmış. Neyse ki çırpınırken bir şekilde şarj aletinden kurtulan Day, böylece hayata yeniden tutunmayı başarmış.

Olay esnasında boğazını iyice sıkan kolye, elektrik akımıyla birlikte Day’in boğazında üçüncü derece yanığa sebebiyet vermiş. Olay sonrası Washington Post’a konuşan ABD’nin Alabama eyaletinde yaşamını sürdüren Wiley Day, pek çok kişinin yatağın yanı başına uzatma kablosu çektiği söylerken, onları da uyarmayı ihmal etmemiş. Eğer sizler de telefonunuzu benzer şekilde şarj ediyorsanız, görüldüğü gibi bu pek de güvenli bir yol değil. O nedenle uyurken telefonunuz şarj olsun istiyorsanız, onu bir duvar prizine takmanızda fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ