Akıllı Gündem

iPhone hırsızı iPhone’umu Bul sayesinde yakalandı

Yüzlerce iPhone çalan hırsız yakayı fena ele verdi. Apple’ın cihazların bulunmasını sağlayan özelliği iPhone’umu Bul sayesinde hırsız yakalandı. İşte olayın detayları.

iPhone hırsızı iPhone’umu Bul sayesinde yakalandı

Binlerce kişinin katıldığı California’daki Coachella müzik ve festivali bütün dünyanın yakından takip ettiği etkinlikler arasında yer alıyor. Ünlü isimlerin katıldığı festival, bugün çok farklı bir haber ile gündeme oturdu. Dünyaca ünlü festival ilginç bir hırsızlık olayına sahne oldu. Festivale gelen 130 kadar müzik tutkununun iPhone’ları çalındı. Ancak hırsızın hesap etmediği iPhone’daki iPhone’umu Bul özelliği, yakayı ele vermesine neden oldu.

iPhone’ları çalan hırsız, katılımcıların “iPhone’umu Bul” uygulamasını kullanacağını düşünmemiş olacak ki 100’den fazla iPhone’u çaldığı halde etkinlikteki konumunu korumuş. Cep telefonlarının kaybolduğunu fark eden katılımcılar, iPhone’umu Bul uygulamasını çalıştırarak cihazlarını aramaya başlamışlar. Kullanıcılar’ın yaptığı arama sonrası sinyallerin hepsi etkinlik alanındaki tek bir adamda toplanmış. Güvenlik güçlerininde katılımıyla 36 yaşındaki Reinaldo De Jesus Henao isimli hırsız, ağzına kadar iPhone’la dolu sırt çantasıyla suç üstü yakalanmış. Mağdurlar böylece iPhone’un muhteşem özelliği sayesinde cihazlarına sorunsuz bir şekilde kavuştular.

iPhone’umu Bul uygulaması iPhone’lar haricinde Apple’ın iPad, iPod, MacBook ürünlerinde de sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Apple cihazlarınızda iPhone’u Bul uyulamasını aktif etmek için, uygulamaya Apple kimliğinizle giriş  yapmanız gerekiyor. Apple kimliğinizin aktif olduğu diğer cihazlar da bulundukları konumla listeleniyor. Ancak aktif konum alabilmek için cihazlarınızın internete bağlı olması gerekiyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ