Akıllı Gündem

iPhone emojileri Android cihazlarda gözükmüyor

iPhone emojileri Android cihazlarda gözükmüyor

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone’lar için iOS 9.1 güncellemesi yayınladı. Normalde bu güncellemenin Android kullanıcılarına bir etkisi olması beklenmiyordu. Fakat Apple bu güncellemeyle mesajlara 184 yeni emoji ekledi. Eğer Android kullanıcısıysanız, iOS cihazlarından gelen mesajlarda bazı eksik karakterlerin olabileceği anlamına geliyor.

 

Bu sorun sosyal medya platformu reddit\’te öylesine yayıldı ki, reddit kullanıcıları başlattıkları kampanya ile Android’in üst yöneticilerinden birinin dikkatini çektiler. Android\’de bu konuyla ilgili bir düzeltmenin gündemde olduğu açıklamasını yaptı. Fakat söz konusu düzeltme zaman alacak ve Android’in belirli versiyonlarını kullanan cihazlar bu düzenlemeden yararlanamayacaklar.

Bu ikilemi çözmek için yazılım geliştirici Despair Factor iOS 9.1 ile gelen tüm emojileri indiren bir flashable ZIP geliştirdi. Bu ZIP, Nexus 5 hariç çoğu Android cihazıyla uyumlu çalışmakta.

Eğer size gönderilen emojileri kaçırmaktan bıktıysanız aşağıdaki adımları takip edip emojileri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle root edilmiş ve custom recovery ya da Flashfire yüklenmiş bir Android cihaza sahip olmanız gerekiyor.

Adım 1: Full sistem backup

Flaş etmeden önce her zaman backup yapmak iyi bir fikir. Bazı durumlarda iOS 9.1 emojilerini indiren zip Nexus 5’te olduğu gibi standart emojileri devre dışı bırakabilir. Bu nedenle yakın zamanda bir backup yapmadıysanız bu işleme başlamadan önce yapmak uygun olur.

 

Adım 2: Flashablbe ZIP indir

Backup’ı tamamladıktan sonra yapmanız gereken şey iOS 9.1 emojilerini indiren falshable ZIP dosyasını indirmek. Telefonunuzdan ya da tabletinizden aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

ZIP dosyası indirildiğinde yüklemek için iki seçeneğiniz var: custom recovery ya da flashfire.

 

 

 

Custom recovery metodu

Eğer custom recovery metodunu kullanacaksanız telefonunuzu recovery modunda yeniden başlatmalısnız ve sonra “yükle” butonuna tıklamalısınız. Buradan sonra cihazınızın indirilenler klasörüne gidin ve iOS9_1Emojis.zip dosyasını seçin. Daha sonra yüklemek için ekranın altında beliren butonu sağa doğru sürükleyin ve yükleme bittiğinde sitemi yeniden başlatın.

 

Eğer ZIP dosyasını flashfire metoduyla indirmeyi seçerseniz ekranın sağ alt kçşesindeki butona tıklayarak başlayabilirsiniz. Burada Flash ZIP ya da OTA seçeneğini seçebilirsiniz ve gelecek menüden iOS9_1Emojis.zip dosyasını bulup seçebilirsiniz. Bundan sonra flashfire’ın ana menusunde flash butonuna tıklayın, emojiler cihazınıza indirilecek.

 

Adım 3: Emeojilerin kullanılabilirlğini doğrulama

ZIP’i yükledikten sonra her şeyin yolunda gittiğinden ve emojilerin kullanılabilir olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bunun için aşağıdaki linke tıklayın. Eğer tarayıcınız emojileri listenin yanında gösteriyorsa artık cihazınız tüm ios 9.1 emojilerini destekliyor demektir!

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ