Akıllı Gündem

iPhone ahizeden az ses geliyor sorunu çözümü

iPhone”larda görüşme esnasında az ses gelmesi sorunu, son çıkan iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde sıkça karşılaşılan bir hata olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu sorunun bir çözümü var mı?

iPhone ahizeden az ses geliyor sorunu çözümü

Apple”ın son yıllarda satışa sunduğu iPhone 5 ve iPhone 6’larda olmak üzere, özellikle de iPhone 6S’lerde, nadir de olsa karşımıza çıkabilen bu sorunda, kullanıcılar telefonlarının ahizesinden normalden daha az ses geldiğinden şikayetçi olabiliyorlar.

Çözüm: Öncelikle hemen şunu belirtelim, bu sorun bazı kullanıcılar için tamamen donanımsal da olabilir. Yani telefonun üzerinden yer alan hoparlörde bir fonksiyon bozukluğu sonucu ses az geliyor olabilir. Ancak eğer karşılaştığınız sorun yazılım kaynaklı ise, Ayarlar- Genel – Erişilebilirlik menüsünde yer alan Telefon Gürültüsünü Gider özelliğini kapattığınızda, çok daha yüksek ses geldiğini farkedeceksiniz. Menüye ulaşmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1- Genel

2- Erişebilirlik

3- Telefon Gürültüsünü Gider

Bu şekilde sorununuz çözülmez ise telefonunuzu randevu ile Apple Store”a götürüp, gerekli kontrolleri yaptırabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hande dedi ki:

    çoook teşekkürler

BİR YORUM YAZ