Akıllı Gündem

iPhone 8’lerin ekranını LG üretebilir

Apple, Eylül ayında duyuracağı iPhone 8’lerin ekranı için LG’den destek istedi. LG, ekran üretimi konusunda yönetim kurulu toplantısında kararını verecek.

iPhone 8’lerin ekranını LG üretebilir

Apple, yeni iPhone 8’leri yakında üretmeye başlıyor. Şirket tasarım aşamasını tamamladığı iPhone 8’ler için şimdiden tedarikçilerle anlaşmaya başladı. Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde rakibi Samsung ile 9 milyar dolarlık bir ekran üretimi anlaşmasına imza atmıştı. Apple’ın şimdi de bir başka rakibi LG ile görüşmeler yürüttüğü iddia edildi. Teknoloji çevrelerinde konuşulan iddiaya göre LG, Apple’dan küçük ve orta boy OLED panellerine yönelik sipariş için teklif aldığı belirtiliyor. Firmanın haziran ayında gerçekleştireceği yönetim kurulu toplantısında bu konuya karar vereceği ifade ediliyor. OLED ekranlar üretmek için büyük yatırımlar yapması gereken LG’nin Apple’ın ihtiyacını karşılayıp karşılamayacağı ise belirsizliğini koruyor.
Öte yandan Apple’ın Samsung’la yaptığı iki yıllık anlaşma neticesinde, Güney Koreli şirketin bu süre zarfında yüksek miktarlarda ekran paneli sevkiyatı gerçekleştirmesi bekleniyor. Sadece 2017 içerisinde 70 ile 92 milyon arasında panelin sevk edileceği belirtiliyor. Apple’ın bu büyük miktardaki bu talebine yetişebilmek için üretim bandında geliştirmeler yaptığı Samsung’un 9 milyar dolarlık yatırım yaptığı da söylentiler arasında yer alıyor.

iPhone 8’in tüm detaylarının eylül ayında netleşmesi bekleniyor.

 

Apple 3 yeni iPhone modeli tanıtabilir

 

iPhone 8’de parmak izi sensörünün yeri değişebilir

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ