Akıllı Gündem

iPhone 8’e süper ekran geliyor

Apple’ın bir sonraki iPhone modeli olacak iPhone 8’de AMOLED ekran kullanacağı iddia edildi.

Apple‘ın Eylül ayında duyuracağı iPhone 8 için yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Son gelen iddia DigiTimes’tan, DigiTimes’a göre yeni iPhone, AMOLED ekrana sahip olacak. DigiTimes, Apple’ın AMOLED ekran tedarik etmek istediğini iddia etti. Buradan firmanın iPhone 8‘de AMOLED ekran kullanacağı anlamı çıkarılıyor.

Çoğunlukla üst seviye Samsung telefonlarda rastladığımız, Apple Watch‘ta da kullanılan AMOLED ekranlar, LED ve LCD’ye göre daha yüksek kontrast oranları ve daha canlı renkler sunuyor. Rapor, Oppo, Vivo, Huawei ve BBK gibi Çin merkezli telefon üreticilerinin de merkezi Çin’de bulunan OLED panel üreticisi Royole‘ye yatırım yaptığını iddia ediyor.

AMOLED dedikodularını iyice alevlendirecek bir başka iddiaya göre Apple’ın ekran üreticilerinden Sharp, Foxconn ortaklığında OLED ekran üretimi için önemli yatırımlar yapıyor. Bununla birlikte DigiTimes’a göre üretim, 2019’dan önce başlamayacak.

AMOLED ekranlı iPhone 8’in, üç farklı modeli olacağı söylenen iPhone 8’lerden sadece biri olması muhtemel. Şu an piyasada olan iPhone 7 Plus ve iPhone 7’nin kameralarının farklı olması gibi, yeni iPhone 8’lerin kullandığı ekran teknolojileri farklı olabilir. Yine de Apple’dan resmi bir açıklama gelene kadar dedikodulara dikkatle yaklaşmakta fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ